TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W piątek rusza wakacyjna akcja Bezpieczny autokar 2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.06.2020 13:00:22
W piątek rusza wakacyjna akcja Bezpieczny autokar 2020; fot. ITD

26 czerwca rusza akcja "Bezpieczny autokar". W całym kraju inspektorzy z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego będą sprawdzali pojazdy wiozące dzieci i młodzież na wakacje.

-"Kontrole będą się odbywać zarówno w wyznaczonych stałych punktach, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych, ale przede wszystkim na trasach wiodących do letnich kurortów – poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka prasowa GITD Monika Niżniak. 

Dane poszczególnych punktów kontrolnych ITD znajdują się TUTAJ

Z kolei policyjna lista punktów kontrolnych autokarów znajduje się TUTAJ

Rosnące zainteresowanie

Jak przekazała rzeczniczka GITD inspektorzy będą prowadzić nie tylko rutynowe kontrole, ale również reagować na sygnały wpływające od rodziców lub opiekunów wycieczek.

-"Zainteresowanie akcją +Bezpieczny autokar+ jest coraz większe, dlatego warto zgłosić konieczność przeprowadzenia kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem" - powiedziała Monika Niżniak.

Dodała, że  "Inspektorzy przeprowadzą kontrolę w miejscu wyjazdu autokaru lub wskażą specjalnie przygotowany punkt kontrolny, do którego należy skierować autokar przed wyjazdem" - poinformowała Niżniak.

Zaznaczyła też, że wnioski rodziców i opiekunów mają charakter prewencyjny i nie są związane z bezpośrednio stwierdzonymi nieprawidłowościami lub wątpliwościami. "Opiekunowie chcą mieć pewność, że dzieci wyjeżdżają sprawnym autokarem, dlatego z wyprzedzeniem proszą o kontrole" – podkreśliła Niżniak.

Nowy sprzęt

W trakcie czynności kontrolnych inspektorzy ITD sprawdzają stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców i przewoźników, czas pracy kierujących oraz ich trzeźwość. "Inspektorzy będą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt jakim dysponuje Inspekcja, w tym najnowszy zakup – 64 furgony wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny, który umożliwi m.in. szybką ocenę stanu różnego rodzaju układów pojazdu np. hamulcowego, czy układu oczyszczania spalin" – podała rzeczniczka GITD.

Przekazała także, że w ocenie inspektorów ITD, którzy prowadzą wzmożone kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar" od 2003 roku, po polskich drogach jeżdżą autokary w coraz lepszym stanie. Jak pokazują jednak wyniki kontroli inspekcji – wciąż można spotkać pojazdy, które powinny być wycofane z ruchu, dlatego kontynuowanie tego typu działań kontrolnych jest nadal niezbędne.

Akcja potrwa do końca sierpnia.

W trakcie ubiegłorocznych wakacyjnych działań kontrolnych inspektorzy ITD sprawdzili 2024 autokary. Zatrzymano 96 dowodów rejestracyjnych (4,7%), z czego 16 (0,8%) ze względu na zagrażający bezpieczeństwu pasażerów stan techniczny pojazdów, inspektorzy wydali również zakazy dalszej jazdy. Czynności zakończono także nałożeniem 534 mandatów karnych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....