TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Miechowie SOR vs Solaris. Oferty w budżecie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.06.2019 16:00:44
W Miechowie SOR vs Solaris. Oferty w budżecie!

Wygląda na to, że po trwających rok kilku próbach Miechów wreszcie kupi dwa małe elektrobusy z ładowarkami. Wczoraj, 10 czerwca miasto otworzyło oferty, które przedstawili SOR i Solaris. Mieszczą się one w przyjętym budżecie.

To już czwarte podejście Miechowa do zakupu małych "elektryków". Dwa pierwsze kończyły się z tego samego powodu- miasto nie było w stanie przystać na oczekiwania cenowe producentów. W pierwszym przetargu swoje oferty przedstawili Solaris i Ursus. W drugim jeszcze raz pojawił się producent z Lublina, ale tym razem jego przeciwnikiem był SOR. W obu przypadkach Miechów koszt pozyskania dwóch elektrobusów z ładowarkami szacował na maksymalnie 3 499 379 PLN brutto, a więc w cenie jednostkowej 1 422 511,79 PLN netto. To wycena zdecydowanie poniżej realiów rynkowych.

W ostatnim przetargu natomiast miasto znalazło dodatkowe pieniądze i nawet zdążyło wybrać ofertę Ursusa. Producent z Lublina, który jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej nie stawił się jednak na podpisanie umowy, tym samym porzucając miechowskie zlecenie.

Zakupowy reset
W połowie kwietnia ogłoszono czwarty przetarg na zakup "elektryków". Oczekiwania Miechowa pozostały bez zmian. Elektrobusy dalej mają mieć nadwozia o długości 8 – 10 m, szerokości 2,4 – 2,55 m, wysokości do 3,4 m. Każdy musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym chociaż 18 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0 lub 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikiem synchronicznym o mocy min. 160 kW. W kwestii doboru baterii miasto zostawia oferentom wolną rękę. Ładowanie elektrobusów będzie się odbywało poprzez złącze plug-in. Dostawa elektrobusów oraz montaż ładowarek ma zostać zrealizowany w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty budżecie!
Wczoraj minął termin składania ofert. Miechów nauczony dotychczasowymi pojdeściami zwiększy budżet na "e-zakupy". Miasto przygotowało 4 605 321,01 PLN brutto. O to oznacza, że średni koszt pozyskania małego elektrobusu z ładowarką przyjęto na poziomie 1 872 081,71 PLN netto. Gmina ma powody do zadowolenia. Otwarte wczoraj oferty mieszczą się w tych szacunkach.

Tańszy jest SOR. Czeski producent zaproponował realizację dostawy za 4 482 120 PLN brutto. Pakiet sprzedażowy obejmuje wolną ładowarkę w cenie 70 000 PLN oraz prawdopodobnie elektrycznego EBN9 w cenie jednostkowej 1 787 000 PLN netto, a także z gwarancją na 61 miesięcy na baterie trakcyjne.

Nieco droższy jest Solaris. Producent z Bolechowa zaproponował łączną cenę 4 514 100 PLN brutto. Stacja ładowania została wyceniona na 130 000 PLN netto, a jeden Urbino 8,9LE electric na 1 770 000 PLN netto. Na baterie w "jamnikach" zaoferowano 60 miesięcy rękojmi.

Kto więc wygra? Wydaje się, że SOR i to głównie za sprawą ceny (60%). Czeski producent zaoferował dłuższą gwarancję niż wymaganą w SIWZ oraz przyspieszenie terminu dostaw do dziewięciu miesięcy. Jednak w świetle warunków przetargu wydaje się, że nie zyska na tym dodatkowych punktów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UG
SOR
Solaris
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....