TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W gipsie, na L4, niesprawnym gimbusem. "Szef kazał"
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2017 17:20:20 6 komentarzy
W gipsie, na L4, niesprawnym gimbusem.

24 lutego w miejscowości Zawoja Wilczna inspektorzy transportu drogowego z Oddziału w Nowym Targu zatrzymali do kontroli autobus szkolny, którym przewożonych było 15 dzieci do placówki oświatowej.

Wielkim zaskoczeniem dla inspektorów okazał się fakt, że kierowca prowadził autobus mając prawą nogę w gipsie, a obok fotela kierowcy były oparte kule inwalidzkie. Kierowca wyjaśnił, że pomimo przebywania na zwolnieniu lekarskim, otrzymał dyspozycję wykonywania przewozów od swojego szefa, narażając tym samym na niebezpieczeństwo przewożone dzieci oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, w trakcie kontroli okazało się, że w/w autobus jest niesprawny technicznie. Inspektorzy ITD stwierdzili nadmierną korozję elementów podwozia, niesprawne światła "stop" oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.

W trakcie prowadzenia czynności kontrolnych, inspektorzy zauważyli, że do tego samego Zespołu Szkół podjechał drugi autobus szkolny, który także wzbudził podejrzenia w zakresie jego właściwego stanu technicznego. Jak się okazało podejrzenia były uzasadnione, gdyż kontrola wykazała, że pojazd posiada nadmierne ubytki powietrza z układu pneumatycznego, co mogło mieć wpływ na działanie układu hamulcowego. Autobusem tym przewożonych było 25 dzieci. Pojazdy należały do tego samego przewoźnika.

W opisanych powyżej przypadkach inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne zakazując także dalszej jazdy i przewożenia dzieci. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 1000 zł, a na osobę zarządzającą transportem zostało wszczęte postępowanie zagrożone karą 4000 zł.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie w trybie pilnym powiadomił właściwy Urząd Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach, celem podjęcia stosownych kroków, które zapobiegną w przyszłości takim sytuacjom.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
kierowca
gimbus
 • MJ – 24.02.2017

  Kierowca gdyby się nie zgodził szef by go zwolnił?

 • tiki – 24.02.2017

  ta firma to bryll wojcik co robi przewozy po pks sucha beskidzka, w tle za autosanem widac ich bove skrety i tyle

 • Ole – 25.02.2017

  Gimbusy tylko dla dzieci - takie bezpieczne!

 • otto – 26.02.2017

  jak długo jeszcze prywatni przewożnicy nie wszyscy będą narażać nasze dzieci na takie niebezpieczeństwa to jest po pierwsze po drugie gdzie jest odpowiednia ustawa że autobus gimbus do przewozu dzieci nie morze być starszy jak 5 lat auta przewożące vipów są o wiele młodsze . Gdyby cokolwiek się stało z autobusem gimbusem to morze była by jakaś wzmianka w prasie w telewizjach tyko nie w telewizji polskiej niech panowie ministrowie przesadzą swoje tyłki do tych zdezelowanych autobusików i niech wyciągną kase na zakup bezpiecznych gimbusów dla naszych dzieci bo za jednego maybacha dla wielebnego rydzyka można by kupić kilka nowych pojazdów spełniający warunki do bezpiecznego przewozu naszych dzieci

 • xyz – 26.02.2017

  czy nie można tak zorganizować przewozu dzieci do szkół że gminy miasta powinny zapewnić przewóz dzieci przez firmy działający na terenie danej miejscowości.Takie aglomeracje jak Śląsk z operatorem KZK GOP powinny się wstydzić że po śląskich drogach wozi się dzieci starymi zdezelowanymi mini busami a panowie inspektorzy poruszają się nowiutkimi skodami fiatami oraz innymi pojazdami czy nie można zakupić z kasy KZK GOP tylko z ich pieniędzy dla każdego miasta w GOP i oddać je w użytkowanie do firm typu pkm zkm które zapewnią pełny profesjonalizm przewozów dzieci do szkól .

 • dudi – 28.02.2017

  Dzieciaki powinny jeździć normalnymi kursowymi autobusami. W normalnym PKS nic takiego by się nie zdarzyło, bo dorośli pasażerowie by zareagowali. A dzieciakom wszystko się wciśnie. Poza tym takie gimbusy co to tylko dla dzieci jeżdżą to robią jeden kurs rano i jeden po południu - nikt normalny nie inwestuje w sprzęt który tylko tyle jeździ! Wiecie ile kosztuje autobus? On musi zarabiać! A zarabiać może tylko wtedy gdy oprócz wożenia dzieciaków może w innych godzinach wozić kogoś innego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....