TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Gdyni będą zakupy. 30% pojazdów do wymiany
RADIO GDAŃSK InfoBus.pl - Opublikowano: 31.08.2016 14:22:43 3 komentarze
fot. ZKM Gdynia

Duża wymiana taboru gdyńskich spółek przewozowych. Tak wynika z deklaracji władz Gdyni oraz tamtejszego Zarządu Komunikacji Miejskiej. Jeśli miasto pozyska dofinansowanie z POIŚ, na ulice wyjadą dziesiątki nowych autobusów i trolejbusów.

Te drugie miałyby umożliwić uruchomienie nowych połączeń. Mowa o kursach do gdyńskiego Demptowa, a nawet gdańskiego Jelitkowa. I to co najciekawsze bez konieczności budowy trakcji trolejbusowej. Możliwa będzie także elektryfikacja jednej lub kilku linii autobusowych.

- "Chcemy rozwinąć komunikację trolejbusową, aby mogły dojechać tam, gdzie trolejbusy obecnie nie kursują. Przede wszystkim zależy nam na Demptowie. Chcemy też, aby trolejbusy pojawiły się na linii 181 w relacji Gdynia-Sopot" - tłumaczy dyrektor ZKM Olgierd Wyszomirski dziennikarzom Radia Gdańsk.

Gdynia będzie walczyć o dofinansowanie zakupu aż 55 nowych autobusów zasilanych olejem napędowym i 30 trolejbusów, które dodatkowo będą wyposażone w bardzo pojemne baterie. Jednak to nie koniec plan zakłada też zakup 21 kompletów akumulatorów do trolejbusów. Dzięki takiej modernizacji starsze "szelkowce" będą mogły pokonywać jeszcze dłuższe dystanse bez konieczności korzystania z sieci trakcyjnej. To oznacza, że pilotażowy projekt modernizacji Solarisów Trollino 12M spełnił oczekiwania PKT.

- "Można powiedzieć, że dzięki realizacji tego projektu około 30 proc. taboru, który obsługuje Gdynię i okoliczne gminy zostanie wymienione" - tłumaczył wiceprezydent Gdyni Michał Guć na antenie gdańskiej rozgłośni.

Wstępnie szacowany koszt zakupu pojazdów to około 143,5 mln zł. Dofinansowanie z POIŚ, o które będzie ubiegać się miasto, może wynieść około 87,5 mln zł, czyli do 65% wydatków kwalifikowanych.

Złożenie wniosku o pozyskanie grantu unijnego zaplanowano na grudzień 2016 roku. Do tego jeśli założyć, że umowy z wybranymi dostawcami pojazdów zostaną podpisane w czwartym kwartale 2017 roku to jest szansa, że jeszcze w 2018 roku mieszkańcy Gdyni poczują wyraźne odmłodzenie floty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
ZKM Gdynia
PKT Gdynia
POIŚ 2014-2020
trolejbusy
 • janusz – 31.08.2016

  Jak tam Program Gazela -Już ktoś siedzi,czy dalej kombinują a 10 d.baniek psu w du ...

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 01.09.2016

  Żeby kupili w końcu jakieś przeguby

 • Combino – 02.09.2016

  @janusz: po prostu PKM nigdy takiego chłamu jak Solbusy nie brało i brać nie zamierza ;)Co do zakupu trajtków: Docent ze srebrnoustym (vel. pustogłowym) Guciem się jarają że nie trzeba będzie sieci wieszać; ciekawi mnie tylko cholernie jak skąd zamierzają wytrzasnąć dość mocne akumulatory do ST18 żeby wjechał Sopocką pod górę z odpowiednią ikrą? Bo ST12M wypadł tam TRAGICZNIE! Tam MUSI być sieć!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....