TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Gdańsku powstanie stacja tankowania LNG!
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.04.2020 10:00:15
W Gdańsku powstanie stacja tankowania LNG!

Grupa Lotos, Lotos Paliwa i Remontowa LNG Systems podpisały pod koniec marca br. umowę na budowę pilotażowej stacji dokującej LNG w Gdańsku-Osowej położonej przy trójmiejskiej obwodnicy w kierunku Gdyni - podała 31 marca Grupa Lotos.

Dodała, że planowany termin oddania do użytku stacji to połowa 2021 r.

Trudne czasy a ekologia

"Grupa Lotos niezmiennie stawia na rozwój poprzez innowacje. Chcemy podkreślić to zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Bez zakłóceń produkujemy i dostarczamy na rynek nasze produkty, wspieramy polskie służby w walce z koronawirusem, ale równolegle też cały czas pracujemy nad kolejnymi projektami" – podkreślił cytowany w komunikacie prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski.

"Inwestycja realizowana z Remontową LNG Systems umożliwi uzupełnienie oferty Lotos Paliwa o LNG i CNG, nowoczesne paliwa alternatywne, bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne, przeznaczone przede wszystkim dla ciężkiego transportu samochodowego.Tego typu inicjatywy to dla nas ważny kierunek, który zamierzamy aktywnie rozwijać" - dodał.

Spółka wyjaśniła, że obecna na planowanej stacji skraplarka kriogeniczna, pozwoli na skroplenie odparowanego gazu i ponowne wtłoczenie go do zbiornika, co - jak oceniła - przełoży się na zerową emisję metanu do atmosfery podczas pracy stacji, a automatyczne sterowanie i monitoring umożliwi obsługę stacji dokującej przez jedną osobę oraz jej zdalne serwisowanie.

Lotos poinformował, że unikalną funkcją stacji będzie długoterminowe utrzymywanie bezpiecznych parametrów technicznych LNG zmagazynowanego w intermodalnych, kriogenicznych zbiornikach kontenerowych, zaznaczył, że umożliwi to np. dalszą dystrybucję LNG do klientów końcowych, przy wykorzystaniu wszystkich możliwych środków transportu.

W sieci TEN-T

Grupa Lotos zaznaczyła, że stacja dokująca powstanie na stacji paliw Lotos przy ul. Spacerowej w Gdańsku-Osowej i będzie obsługiwana przez spółkę Lotos Paliwa, a budowa w proponowanej lokalizacji przyczyni się do rozwoju infrastruktury transportowej w ramach korytarza sieci bazowej Transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T).

"Wpłynie to nie tylko na stworzenie systemu dystrybucji paliwa LNG na terenie Gdańska. Oddziaływanie projektu obejmie też Gdynię (węzeł miejski sieci bazowej), a także co najmniej region województwa pomorskiego (w Polsce Północnej nie istnieje obecnie źródło paliwa LNG). W przyszłości, poza funkcją stacji paliw, może pełnić ona również rolę bazy dla wirtualnych rurociągów LNG, stanowiąc klucz do nowoczesnej dystrybucji tego paliwa na obszarze Polski i poza nią" - czytamy w komunikacie.

Lotos dodał, że obecnie realizowane są już pierwsze prace montażowe, oraz trwają szkolenia m.in. z nakładania izolacji kriogenicznej MLI (Multi Layer Insulation) stosowanej także w przemyśle kosmicznym.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility – CEF), a obejmuje zaprojektowanie, budowę oraz przeprowadzenie badań pilotażowej stacji dokującej LNG.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
stacja
LNG
Lotos

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....