TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volvo Polska po 25 latach: Ponad 4 tys. pracowników
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.09.2019 12:00:04
Volvo Polska po 25 latach: Ponad 4 tys. pracowników

Od 40 pracowników w roku 1994 do 4 tys. dzisiaj. Volvo Polska to dziś największa w Europie fabryka autobusów tego producenta, centrum badawczo-rozwojowe, sieć sprzedaży i serwisowania autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe - w takich sektorach jak IT, finanse i HR. To także wiodący pracodawca we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku.

Volvo jest obecne w Polsce od lat '70 ubiegłego wieku. Na początku lat 90-tych firma rozpoczęła we Wrocławiu działalność przemysłową, a w 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, która jest dziś największym europejskim centrum kompetencyjnym i zakładem produkującym autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są operatorom miejskiego transportu publicznego, przewoźnikom na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firmom turystycznym na rynkach całej Europy. Każdego roku fabrykę opuszcza ponad tysiąc autobusów.

Autobusowy mózg

We Wrocławiu ulokowane jest też centrum badawczo-rozwojowe, w którym opracowywane są najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w autobusach, a także centrum usług biznesowych. Zespół Volvo Polska składa się dziś z ponad 4 tys. osób, w tym około tysiąca inżynierów, korzysta też z ponad 130 polskich dostawców (ponad 40% materiałów produkcyjnych pochodzi od krajowych kooperantów), co przekłada się też na tworzenie pośrednich miejsc pracy.

- Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych dokonań w Polsce. Od lat konsekwentnie budujemy tu swoją pozycję, wspieramy rozwój elektromobilności, rozwijamy naszą fabrykę i ośrodek badawczo-rozwojowy. Każdy autobus Volvo jeżdżący dziś po drogach Polski, ale też całej Europy został w całości wyprodukowany we Wrocławiu, przy udziale polskich inżynierów i wykorzystaniu polskich komponentów, powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

W najbliższych latach Volvo planuje dalszy rozwój, chce zwiększać zatrudnienie, a także skalę dostaw zelektryfikowanych autobusów miejskich. Firma od lat aktywnie włącza się w rozwój transportu niskoemisyjnego – jako jedyny producent autobusów miejskich Volvo całkowicie zrezygnowało z produkcji pojazdów z napędem wyłącznie spalinowym. Obecnie na potrzeby transportu publicznego w miastach produkuje wyłącznie autobusy wykorzystujące napęd elektryczny: hybrydowe, elektryczne hybrydy (plug-in) oraz w całkowicie elektryczne.

Nowa generacja autokarów

Wrocławska fabryka to jednak nie tylko autobusy miejskie. W ubiegłym roku Volvo wprowadziło na rynek europejski nową linię autokarów do przewozów turystycznych i liniowych – wszechstronne Volvo 9700 oraz luksusowe Volvo 9900. Oba modele zaprojektowane i wyprodukowane zostały w całości we Wrocławiu i znalazły już przeszło 150 nabywców. Warto też wspomnieć, że Volvo 9900 jest laureatem prestiżowych nagród: Sustainable Bus Award 2019 oraz Red Dot Award: Product Design 2019.

  • Volvo w swojej wrocławskiej fabryce wykorzystuje w procesie produkcyjnym zaawansowane technologie – takie jak sztuczna inteligencja czy wirtualna rzeczywistość. Volvo wprowadza te rozwiązania jako jeden z pierwszych producentów autobusów na świecie. Projekty prowadzone w tym zakresie obejmują obecnie trzy obszary:

  • o systemy bezpieczeństwa – dotyczące pracowników i maszyn znajdujących się na linii produkcyjnej,

  • o machine learning – analizy i prognozy odnośnie użytkowania autobusów, przewidywanie występowania błędów i usuwanie ich,

  • o optymalizacja procesów i kosztów produkcji.

Volvo od lat ściśle współpracuje z Politechniką Wrocławską w zakresie rozwijania innowacyjnych projektów naukowych, badań w zakresie produkcji nowoczesnych autobusów i maszyn, tworzenia wspólnych programów kształcenia czy realizacji prac dyplomowych i rozpraw doktorskich. Studenci Politechniki Wrocławskiej mają ponadto możliwość odbywania praktyk i staży w Volvo, a z przeprowadzonych wśród nich ankiet wynika, że firma znajduje się w ścisłej czołówce miejsc, w których chcą pracować po zakończeniu nauki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
jubileusz
Volvo
fabryka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....