TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Vive l’hybride: hybrydowy Solaris dla Strasburga
SOLARIS BUS & COACH 31.10.2008 - Opublikowano: 31.10.2008 15:58:17
Vive l’hybride: hybrydowy Solaris dla Strasburga

Francja to po Niemczech, Szwajcarii i Polsce już czwarty kraj, do którego wjedzie Solaris Urbino 18 Hybrid. Zgodnie z podpisanym w ostatnich dniach października kontraktem, ten innowacyjny polski autobus z początkiem przyszłego roku zacznie wozić mieszkańców Strasburga. Solaris Urbino 18 Hybrid wyposażony w napęd elektryczno-spalinowy, zyżywa w porównaniu z tradycyjnymi autobusami o 22-24% paliwa mniej i emituje aż o 80% mniej zanieczyszczeń. Między innymi te korzyści z eksploatacji pojazdu, przekonały firmę Compagnie des Transports Strasbourgeois (CTS) do zakupu pierwszego we Francji autobusu z napędem hybrydowym.
Już od stycznia wyprodukowany w Polsce autobus hybrydowy będzie wozić mieszkańców Strasburga, siedziby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Rady Europy czy gospodarza obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego.
„Sprzedaż pierwszego we Francji autobusu z napędem hybrydowym, wpisuje się w naszą strategię, która w najbliższym czasie zakłada między innymi intensyfikację działań właśnie na rynku francuskim. Strasburg to niejedyne francuskie miasto, które w najbliższym czasie będzie posiadać autobus z napędem hybrydowym. Właśnie trwają negocjacje z kolejnym przewoźnikiem z Francji, który chciałby w swoim taborze posiadać tak nowoczesny i przyjazny środowisku autobus.”–powiedziała Solange Olszewska, prezes firmy Solaris Bus &Coach S.A.
Strasburski przewoźnik Compagnie des Transports Strasbourgeois (CTS), zatrudnia ponad 1500 osób. Przedsiębiorstwo zapewnia transport pasażerski w obrębie aglomeracji strasburskiej. Firma posiada 90 tramwajów i 340 autobusów, przewożących rocznie ponad 90 milionów pasażerów.
Solaris Urbino 18 Hybrid miał swoją premierę w 2006 roku. Od tego momentu autobus został kupiony przez przewoźników z: Drezna, Lispka, Bochum, Bremy, Monachium, Hanoweru (Niemcy), Poznania (Polska), Lenzburga (Szwajcaria).
Solaris Urbino 18 Hybrid wyposażony jest w niewielki silnik spalinowy oraz dwa silniki elektryczne, zasilane z baterii umiejscowionych na dachu pojazdu. Baterie nie wymagają ładowania z zewnątrz, ponieważ gromadzona jest w nich energia powstająca podczas hamowania autobusu. Energia ta ponownie jest wykorzystywana podczas przyspieszania pojazdu.
Zastosowanie tak innowacyjnego napędu daje korzyści zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Niezależny instytutu badawczy TÜV SÜD Auto Cz s.r.o., przeprowadził w Pradze badania, porównując zużycie paliwa Solarisa Urbino 18 Hybrid oraz Solarisa Urbino 18 z tradycyjnym silnikiem Diesla. Wyniki testów dowiodły redukcję zużycia paliwa o 23,8 % w cyklu SORT1 (cykl miejski), 23,4 % w cyklu SORT2 (cykl podmiejski) oraz 22,9 % w cyklu SORT3 (cykl mieszany). Mniejsze zużycie paliwa to także mniejsza emisja szkodliwych dla środowiska substancji. Autobus emituje aż o 80% mniej zanieczyszczeń.
Oszczędność zużycia paliwa przez Urbino 18 Hybrid, przy wysokich cenach surowców energetycznych, zapewnia zwrot poniesionych kosztów (hybryda jest droższa od tradycyjnych autobusów o około 140 tysięcy euro) po 6 –7 latach przy przeciętnym przebiegu 60.000 km rocznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Strasburg
hybryda
Francja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....