TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Van Hool z ExquiCity w Dubaju
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.04.2011 22:51:46
Van Hool z ExquiCity w Dubaju

Belgijska marka Van Hool zaprezentuje na Światowym Kongresie UITP w Dubaju swój najnowszy koncept platformy niskopodłogowego pojazdu miejskiego w systemie BRT o nazwie ExquiCity, który może funkcjonować zarówno w wersji przegubowej jak i dwuprzegubowej. Zdaniem producenta to zupełnie nowe standard i możliwości taboru dla dopiero opracowywanych projektów BRT (Bus Rapid Transit). Pierwszym miastem w Europie, które będzie mogło skorzystać z tych nowych rozwiązań będzie włoska Parma, gdzie przedsiębiorstwo transportu publicznego T.E.P. (Trasporti pubbliċi Parma) zamówiło już 9 trolejbusów. Będą one wyposażone w hybrydowy układem elektryczny Vossloh Kiepe (energia powstająca w procesie hamowania jest przechowywana w superkondesatorach i używana przy starcie pojazdu z przystanków lub do zasilania klimatyzacji i ogrzewania). Dostawy tego typu konstrukcji rozpoczną się od połowy 2012 roku.

Cechą charakterystyczną nowych platform jest elastyczność –pojazdy mogą być wyposażane w rozmaite napędy (Multi Propulsion Platform), co zdaniem Van Hool-a w ramach systemów BRT może przynieść znaczące korzyści. W zależności od potrzeb klienta, zaprezentowana w Dubaju platforma może być zarówno trolejbusem jak i elektrobusem, hybrydą lub autobusem na ogniwa paliwowego. To zdaniem producenta doprowadzi do połączenia elastyczności autobusu z efektywnością kolei. Kolejna cecha to wysoki komfort podróży. Van Hool stworzył niepowtarzalny design, który wyraźnie odbiega od standardowych autobusów. Jego linię można określić jako ponadczasową, elegancką i nowoczesną. Aerodynamiczne kształty z przodu i z tyłu pojazdu podkreślają zarówno szybkość podróży w systemie BRT, jak i wysokim poziom bezpieczeństwa. Zabudowane nadkola platformy i ciągłe linie na całej długości konstrukcji podkreślają pełną formę pojazdu, a także zapewniają lepsze wartości aerodynamiczne. Zwężający się przód i tył konstrukcji podkreśla jej elastyczność oraz zdolność do sprawnego i bezpiecznego manewrowania w mieście. Wygląd zewnętrzny ma swoje przełożenie także na wewnętrzna stylistykę. Van Hool prezentuje tutaj design, bazujący na prostocie i dużej dbałości o szczegóły. Miękkie oświetlenie i innowacyjna kontrola klimatu zwiększają komfort podróżowania.

Drugim autobusem, który Van Hool pokaże na swoim stosiku na światowej wystawie w Dubaju, będzie piętrowy autobus międzymiastowy TD925 Astromega, przeznaczony na rynek amerykański. Zapotrzebowanie na takie autobusy jest także widoczne w Europie –m.in. w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Zalety tego giganta to duża pojemność pasażerska, łatwy dostęp - także dla osób niepełnosprawnych - oraz wysoki poziom komfortu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Van Hool
Dubaj
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....