TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Używane lwy w Jeleniej Górze
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 08.02.2012 21:00:17 1 komentarz
Używane lwy w Jeleniej Górze

Ostatniego dnia stycznia br. miało miejsce przekazanie dwóch nowoczesnych autobusów MAN Lions City G. To najnowsze modele niskopodłogowych autobusów MAN, pochodzące z 2006 roku, wyposażone m.in. w klimatyzację, system monitoringu, system gaszenia pożaru w komorze silnika Firetrace oraz system informacji pasażerskiej R&G. Autobusy są w doskonałym stanie technicznym i z pewnością przez długie lata będą służyć mieszkańcom Jeleniej Góry. Dostarczone pojazdy są najnowocześniejszymi modelami MAN eksploatowanymi w MZK. –„Autobusy z logo MAN są najliczniejszą grupą pojazdów w codziennej eksploatacji na ulicach Jeleniej Góry, charakteryzując się niezawodnością w ekstremalnych warunkach, niskim zużyciem paliwa będąc jednocześnie przyjaznymi pasażerom i środowisku”–powiedział podczas przekazania Wojciech Rose, dyrektor Sprzedaży Autobusów Używanych w MAN Truck &Bus Polska. Wartość przegubowców z logo lwa to 1 069 000PLN netto.

MZK Jelenia Góra posiada flotę ok. 80 autobusów i to składającą się z prawie wszystkich marek obecnych na polskim rynku. Tabor cały czas jest zdominowany przez autobusy marki Jelcz, których jest ok 30 szt. Drugie miejsce to MAN z wynikiem 26 pojazdów niskopodłogowych MAN w wersjach MIDI, MAXI i MEGA. Kolejne marki to Volvo  (15 szt.), Mercedes-Benz (7 szt.), Solaris –(5 szt.) i Cacciamali (1 szt.). Aktualnie średni wiek taboru wynosi ok 11 lat, a udział autobusów o niskim przebiegu podłogi wynosi ok 70%. Odebrane w tym roku autobusy MAN wpisują się w strategię firmy, przewidującą roczną odnowę taboru na poziomie ok. 6 egzemplarzy. W ostatnim okresie są to najczęściej pojazdy używane, aczkolwiek w ubiegłym roku firma w ramach funduszy unijnych zakupiła 5 fabrycznie nowych Solarisów Urbino 10 (łączna wartość tego kontraktu 4 025 175,00 zł brutto).

 

Zakup nowych autobusów to nie jedyna inwestycja, którą realizuje MZK Jelenia Góra w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego.  Spółka w swoim projekcie przewidziała także budowę Systemu Informacji Pasażerskiej. Jej wykonawcą w ramach przeprowadzonego przetargu została firma Sesam Haus Oy. Zakup i montaż systemu informacji pasażerskiej on-line, pozwoli na podanie rzeczywistego czasu przyjazdu autobusu na przystanek oraz na monitoring punktualności autobusów. Elektroniczne tablice pojawią się na przystankach: Mała Poczta kierunek Podwale, Podwale kierunek Kiepury, Podwale kierunek Zajezdnia MZK, Ogińskiego Rondo kierunek Podwale, Ogińskiego kierunek Kiepury i Sygietyńskiego kierunek Podwale. Na razie w kilku miejscach miasta postawiono nowe wiaty przystankowe, m.in. przy ul. Bankowej, Wolności i al. Jana Pawła II.  –„Taki system funkcjonuje w wielu miastach i zdaje egzamin. Pozwoli pasażerom miejscowym i turystom lepiej zaplanować podróż”- dodaje Marek Woźniak, p.o. prezesa MZK w Jeleniej Górze.  Elektroniczne tablice pojawią się na przystankach: Mała Poczta kierunek Podwale, Podwale kierunek Kiepury, Podwale kierunek Zajezdnia MZK, Ogińskiego Rondo kierunek Podwale, Ogińskiego kierunek Kiepury i Sygietyńskiego kierunek Podwale.

Jednocześnie prowadzone są prace budowlane związane z kolejnym etapem realizacji projektu tj. budową i dostawą myjni autobusowej. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie zajezdni autobusowej w Jeleniej Górze, obejmie zakup i montaż gotowej hali o konstrukcji nośnej z ram stalowych. W hali będzie zamontowana automatyczna myjnia szczotkowa. Dostawcą urządzenia myjącego i jego usytuowaniem zajmuje się firma budowlana „BUDOM”.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Jelenia Góra
Jelenia Góra
  • kibic – 10.02.2012

    O dawne PKS Wejherowo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....