TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

UITP 2019: Autobusowa premiera Solarisa Urbino 12 hydrogen
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2019 11:00:07
UITP 2019: Autobusowa premiera Solaris Urbino 12 hydrogen

Solaris na wystawie towarzyszącej światowemu kongresowi UITP w Sztokholmie zaprezentuje dwa autobusy, w tym  po raz pierwszy Solaris Urbino 12 hydrogen. Drugim prezentowanym pojazdem jest Solaris Urbino 12 electric w swojej najnowszej odsłonie

W dniach 9-12 czerwca Sztokholm będzie gospodarzem Globalnego Szczytu Transportu Publicznego, organizowanego co dwa lata przez UITP (franc. L'Union Internationale des Transports Publics). Ta największa i najstarsza (działa od 1885 roku) międzynarodowa organizacja transportu publicznego co dwa lata gromadzi przedstawicieli branży w różnych miejscach na świecie. Tym razem wydarzenie odbędzie się w stolicy Szwecji. Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników konferencji oraz kilkunastu tysięcy zwiedzających, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą ponad pół tysiąca firm z całego globu.

Jedną z nich będzie Solaris Bus & Coach S.A. W tym roku europejski lider w zakresie e-mobilności zaprezentuje dwa pojazdy.

Wodorowa premiera

Pierwszy z nich to światowa premiera. Autobus wodorowy nowej generacji, Solaris Urbino 12 hydrogen, to pojazd całkowicie bezemisyjny. Energia do napędzania autobusu powstaje w ogniwie paliwowym, do którego dostarczany jest wodór zgromadzony w butlach na dachu pojazdu. Wodór jest przetwarzany w energię elektryczną, ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu, którą stanowi oś z elektrycznymi silnikami.

Oprócz tego autobus wyposażony jest w baterię typu Solaris High Power, która jest dodatkowym magazynem energii elektrycznej. Jedynymi "produktami ubocznymi" eksploatacji Solarisa Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna.

Druga twarz elektryka

Drugim pojazdem zaprezentowanym na stoisku firmy Solaris w Sztokholmie będzie Solaris Urbino 12 electric po "facelifice". Obecnie oferowana generacja autobusów miejskich marki Solaris została zaprezentowana po raz pierwszy w 2014 roku. W ciągu czterech lat obecności na rynku autobus zyskał ogromne uznanie. Jednym z dowodów na to było przyznanie Solarisowi Urbino 12 electric prestiżowego tytułu "Bus of The Year 2017".

-"Nieustanne zmiany na rynku motoryzacyjnym, szczególnie w branży autobusowej, wymagają ciągłego rozwoju produktów. Motywują do tego także rosnące oczekiwania naszych klientów, czyli kierowców, pasażerów i nabywców projektowanych i produkowanych przez nas pojazdów. Właśnie dlatego, cztery lata po wprowadzeniu na rynek obecnej generacji, dokonaliśmy kolejnych ulepszeń w designie autobusów miejskich marki Solaris. Lifting ma charakter ewolucyjny i optymalizujący obecne rozwiązania i jest naszym standardem we wszystkich nowych autobusach produkowanych od początku roku 2019 – wyjaśnia dr inż. Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris ds. Badań i Rozwoju, Produkcji i Logistyki oraz Zapewnienia Jakości.

Praktyczny facelift 

Oprócz uwarunkowań designerskich, zmiany w wyglądzie zewnętrznym Urbino mają także swoją pragmatyczną stronę i oznaczają dla użytkowników autobusów:

  • nowy system oświetlenia przedniego bazujący w 100% na technologii LED. Zamiast dotychczasowych 5 reflektorów, teraz wszystkie światła (drogowe, mijania, przeciwmgielne, kierunkowskazy i pozycyjne) zastąpiono 3 reflektorami;

  • nowy design frontu autobusu oznacza lepszą widoczność dla kierowcy;

  • nowy kształt ściany przedniej to bardziej optymalna aerodynamika autobusu;

  • zmieniony kształt osłon dachowych oznacza efektywniejszy montaż oraz lepsze odprowadzanie wody z dachu autobusu;

  • poprawioną widoczność przedniej tablicy kierunkowej dla pasażerów.

Solaris na konferencji

Oprócz prezentacji nowości produktowych, przedstawiciele firmy Solaris wystąpią w roli ekspertów w ramach programu konferencji. Podzielą się z uczestnikami Globalnego Szczytu doświadczeniami mi.in. z obszaru drugiego życia baterii pojazdów elektrycznych, informacjami na temat tego, jak efektywnie wdrażać do użytkowania duże floty autobusów elektrycznych czy wreszcie zaprezentują zdalny system monitorowania i serwisowania autobusów elektrycznych o nazwie eSConnect.

Firma Solaris pierwszy autobus elektryczny zaprezentowała w roku 2011. Od tego momentu producent uzyskał kontrakty na ponad 400 pojazdów bateryjnych. Elektryczne Solarisy jeżdżą już w 17 państwach w 61 miastach, gdzie pokonały łącznie ponad 13 milionów kilometrów. Firma Solaris należy do czołowych europejskich firm w zakresie konstruowania i produkowania autobusów, w szczególności nisko- i bezemisyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
konferencja
UITP
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....