TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tylko Volvo w Ełku na dwie hybrydy. Oferta w budżecie
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.07.2020 17:00:52
Tylko Volvo w Ełku na dwie hybrydy. Oferta w budżecie; fot. UM Ełk

9 lipca Ełk otworzył oferty w przetargu na zakup dwóch autobusów miejskich z napędem hybrydowym klasy MAXI.

Do tego przetargu stanęły tylko Volvo, które w grudniu 2019 r. dostarczyło miastu trzy spośród sześciu zamówionych autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Pozostałe trzy autobusy, zgodnie z umową, zostaną dostarczone miastu w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia dostawa i z wrocłaskiej fabryki do Ełku pojadą jeszcze dwie hybrydy. Po kolei jednak.

Jedna oferta

Hybrydowy budżet Ełku na dwa autobusy hybrydowe wyniósł 4.182.000,00 PLN brutto / 3.400.000 PLN netto, co daje jednoaktową ceną ełckiej hybrydy na równym poziomie 1.700.000 PLN netto.

Z kolei jedyna złożona dzisiaj oferta - od Volvo Bus Corporation – opiewa na 4 169 700, 00 PLN brutto 3390000 PLN netto, czyli za jeden model Volvo 7900 Hybrid producent chce 1.695.000 PLN netto.

Czyli oferta mieści się w budżecie, a Volvo może już świętować kolejne zwycięstwo w Ełku. Do swojej propozycji producent dołączył gwarancję całopojazdową na 36 miesięcy plus gwarancję na akumulatory – na 97 miesięcy

Trzy hybrydy są

Hybrydowa dostawa – podobnie jak poprzednie - zostanie zrealizowana w ramach unijnego projektu: "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w mieście Ełk – III etap". Przypomnijmy, że w grudniu 2019 r. Ełk odebrał trzy spośród sześciu zamówionych autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Pozostałe trzy autobusy, zgodnie z umową, zostaną dostarczone miastu w 2020 roku.

Przypomnijmy, że poprzedni hybrydowy kontrakt opiewał na sumę 11 431 620 PLN brutto 9 294 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę jednego ełckiego autobusu Volvo 7900 Hybrid na poziomie 1 549 000 PLN netto.

W ramach przypomnienia – film z grudniowego przekazania Volvo:

Ełcki standard

Zakładamy, że nowe hybrydy będą miały zbliżony poziom wyposażenia, jak najnowsze Volvo 7900 Hybrid w barwach MZK Ełk. Przypomnijmy, że może nimi podróżować 95 pasażerów, w tym 30 osób na miejscach siedzących – fotelach Ster 8MV. Osiem siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Volvo zastosowało drzwi firmy Isaf w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji. Posiadają one napęd elektryczny, dzięki czemu za sprawą takiego detalu mają być zauważalne pewne oszczędności w zużyciu oleju napędowego.

Pod maska mamy silnik spalinowy D5K o mocy 176 kW plus asynchroniczny silnik trakcyjny I-SAM o mocy 120 kW. Obie jednostki zblokowano ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana, a za SIP odpowiada bydgoski Pixel. Spodziewamy się podobnej kompletacji w najnowszych pojazdach, które dotrą do Ełku w przyszłym roku.

Dodajmy na koniec, że w tym roku w Ełku pojawi się też system sygnalizacji wzbudzanej zainstalowany na 3 skrzyżowaniach. Na przystankach autobusowych zamontowane zostaną tablice informacyjne dla pasażerów. Zainstalowany zostanie również system zwiększający bezpieczeństwo przystankowe, złożony z kamery wizyjnej oraz z przycisku SOS do alarmowej komunikacji z strażą miejską. Wartość całego projektu "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk" (zakup autobusów oraz instalacja systemów informacyjnych) to ok. 17,5 mln zł z czego kwota dofinansowania to prawie 13 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
hybryda
MZK Ełk
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....