TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tydzień z nową szkolną linią w Gdyni. 272 [FILM]
- Opublikowano: 04.03.2019 12:00:46
Tydzień z nową szkolną linią w Gdyni [FILM]

Od poniedziałku, 25 lutego, ruszyła wewnątrzdzielnicowa linia 272. Łączy większość osiedli i usprawnia uczniom dojazd do szkoły. Jej trasa biegnie od pętli Wiczlino Niemotowo przez Chwarzno Sokółkę do pętli Wiczlino Działki I.

Dzięki linii 272 mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina komfortowo i szybko mogą poruszać się po dzielnicy. Łączy ona wybrane osiedla, ale ułatwia też dojazd do przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Wiczlińskiej 93.

-"Ta linia realizuje nasze nowe spojrzenie na komunikację wewnątrz dzielnic. Jest ona skierowana głównie do uczniów i ma im pomóc dotrzeć do szkoły. Skorzystają z niej również osoby, które chcą dojechać np. po zakupy, ale to dobre rozwiązanie także dla osób starszych, którym łatwiej będzie się poruszać po okolicy. Zdajemy sobie sprawę, że te dzielnice, które rozrastają się bardzo intensywnie, a do nich niewątpliwie należy Chwarzno-Wiczlino, zaczynają potrzebować komunikacji wewnątrz samej dzielnicy. Mamy nadzieję, że zachęci to do korzystania z komunikacji publicznej, zamiast z samochodu – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Co mówią pasażerowie?

Pierwszy autobus 272 wyjechał na trasę o godz. 7.21. Gdynianie chętnie korzystali z nowego połączenia.

-"Rano, kiedy dzieci jechały do szkoły, było duże zainteresowanie. Pasażerowie przychodzili, pytali o trasę i częstotliwość kursowania autobusu. Myślę, że ta linia pozwoli trochę zmniejszyć korki – mówi Piotr Gruba, kierowca autobusu.

Trasa linii biegnie z Wiczlina Niemotowa, przez osiedle Sokółka oraz ul. Staniszewskiego i Zaruskiego, do pętli Wiczlino Działki I. W kierunku powrotnym autobusy pojadą przez ul. Zaruskiego, Staniszewskiego i osiedle Sokółka do Wiczlina Niemotowa.

Mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina są zadowoleni z powstania nowej linii autobusowej i chwalą pomysł.

-"Rano byliśmy pierwszymi pasażerami. Będę korzystać z tej linii, bo mogę spokojnie zaprowadzić dziecko do szkoły i nie biec na powrotny autobus. To idealne połączenie szczególnie dla uczniów. Między ul. Fregatową a Niemotowem nie ma chodników. Dzieci chodziły tu pieszo. Teraz mają autobus i mogą bezpiecznie dojechać do szkoły. Nie raz widziałam też, jak spóźniają się na autobus. Teraz mogą swobodnie dojść na przystanek, bo rozkład jest dostosowany do lekcji. Lepszego rozwiązania nie można było wymyślić – mówi Monika Stefańska, mieszkanka Chwarzna-Wiczlina.

To z resztą sami mieszkańcy zgłosili potrzebę stworzenia takiego wewnątrzdzielnicowego połączenia. Wskazywali na nią podczas konsultacji dotyczących zmian w transporcie publicznym.

Na koniec dodajmy, że autobusy linii 272 będą kursować tylko w dni nauki szkolnej, w godz. 7-16, z częstotliwością co 60 minut.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
gimbus
Gdynia
ZKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....