TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Turniejowe buspasy we Wrocławiu
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.04.2012 18:54:40
Turniejowe buspasy we Wrocławiu

Wrocławian czekać będzie wiele nowości, dotychczas niestosowanych w mieście. Przyjazd rzeszy kibiców powoduje, że niezbędne jest podjęcie specjalnych działań usprawniających komunikację. W dniach od 8 czerwca do 1 lipca w Rynku i okolicach mieścić się będzie Strefa Kibica, mogąca pomieścić 30 tysięcy fanów. Do obsługi gości przybywających samochodami przygotowana zostanie sieć parkingów Park and Ride, obejmująca 8 tysięcy miejsc parkingowych. Specjalnie oznakowane i opatrzone numerami parkingi zlokalizowane będą w miejscach z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej, w okolicach głównych dróg wjazdowych do miasta. Wszystkie tramwaje łączące parkingi P&R ze strefą kibica oznakowane będą na froncie ikoną strefy kibica. Przez cały okres funkcjonowania strefy będzie obowiązywał zakaz parkowania na wyznaczonych trasach dojścia do Strefy Kibica.

Najwięcej nowości komunikacyjnych pojawi się w dniach, gdy na Stadionie Miejskim rozgrywane będą mecze (8, 12, 16 czerwca 2012). Wtedy w obszarze ulic: Kazimierza Wielkiego, Grodzka i Piaskowa wyznaczona zostanie tzw. strefa zamknięta dla ruchu ogólnego. Wjazdy do niej będą wygrodzone i nadzorowane przez policję i straż miejską. Uprawnienia do wjazdu w strefę zamkniętą posiadać będą: mieszkańcy na podstawie zameldowania lub umowy najmu, osoby niepełnosprawne na podstawie orzeczenia (legitymacji) o niepełnosprawności ruchowej, goście hotelowi na podstawie potwierdzonej rezerwacji hotelowej, serwisanci w celu dokonania pilnych napraw (gaz, telekomunikacja itd.) na podstawie dokumentu poświadczającego konieczność dokonania naprawy w danym momencie. Będą oni mogli jednak zostawić auta wyłącznie na parkingach wewnętrznych czy podziemnych.

Na 3 godziny przed meczem z pl. Dominikańskiego w kierunku Stadionu Miejskiego na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej i Lotniczej (do ul. Górniczej) komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony pas ruchu. Al. Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego już od godz. 6.00 rano, a od ul. Lotniczej w rejon stadionu wjazd będzie możliwy tylko za upoważnieniem. Parkingi dla autobusów grup kibiców zorganizowanych przez federacje rozgrywające mecze (posiadający akredytacje) zostaną uruchomione przy ul. Królewieckiej (przy krańcówce) i przy ul. Lotniczej (w okolicy zintegrowanego przystanku tramwajowo-kolejowego).

Pozostali fani w dni meczowe będą mogli dotrzeć na stadion komunikacją zbiorową. Oprócz 6 tramwajowych linii regularnych (31Plus, 32Plus, 33Plus, 3, 10, 20) uruchomione zostaną dwie dodatkowe T1 i T2. Kursować będą także trzy linie autobusowe –S1 (lotnisko-stadion), S2 (pl. Dominikański –stadion) i F1 (lotnisko-centrum). Ostatnia z linii będzie dostępna także dzień przed i dzień po meczach. Na obiekt można będzie również dostać się pociągami zatrzymującymi się na zintegrowanym przystanku obok stadionu.

W czasie trwania Euro pomiędzy kluczowymi miejscami (stadion, parkingi, Strefa Kibica) pojawi się dodatkowe oznakowanie. Dla kierujących samochodami i autobusami będą to znaki białe, z czarnymi symbolami lub tekstem. Oznakowanie dla pieszych zostanie przygotowane w kolorze fioletowym (zgodnie z systemem kolorów UEFA EURO 2012™) z białą strzałką.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wrocław
buspas

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....