TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trzy unijne piątki dla Polic. MAN kończy
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.09.2019 09:00:55
Trzy unijne piątki dla Polic. MAN kończy; fot. UM Police

Trwa dobra współpraca Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z marką MAN. 30 sierpnia spółka odebrała pięć kolejnych, nowych "lwów".

30 sierpnia br. nastąpiła prezentacja i uroczyste przekazanie pięciu nowych autobusów dla Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W uroczystości udział wzięli prezes SPPK Kazimierz Trzciński i burmistrz Polic Władysław Diakun. Marszałka województwa reprezentował wicemarszałek Tomasz Sobieraj. Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu "Zakup taboru autobusowego niskoemisyjnego" współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

15 nowych autobusów

Warto wspomnieć, że w ramach unijnego projektu firma SPPK Polica zakupiła w latach 2017-2019 - w trzech transzach po 5 pojazdów - łącznie 15 nowych autobusów, w tym:

  • 9 pojazdów jednoczłonowych klasy MAXI

  • 6 przegubowych klasy MEGA.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 18 mln zł, z czego ponad 10 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Wsparcia finansowego spółce udzielili również jej właściciele Gmina Police (1 mln zł) i Gmina Miasto Szczecin (500 tys. zł).

-"To wielki projekt. Projekt, który oznacza sporo pozytywnych zmian dla mieszkańców Polic, ale równiez pasażerów Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Dziś kładziemy mocny nacisk na ekologię. Dbamy o czyste powietrze. Zakup taboru spełnia te właśnie oczekiwania oraz wpisuje się w strategię województwa w zakresie ochrony środowiska naturalnego - powiedział zachodniopomorski wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Policki standard

O umowie na najnowszą policka piątkę od MAN pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Przypomnijmy, że ten kontrakt opiewał na kwotę 6 500 550 PLN brutto. W tej cenie szczecińsko-policki przewoźnik otrzymał pięć autobusów MAN Lion's City. To dwa przegubowce oraz trzy "dwunastki".

Wszystkie dostarczone pojazdy mają duże, leżące silniki D2066 Euro 6. Ponadto posiadają klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. MAN w standardzie, czyli siłą rzeczy agregaty Spheros Revo. Naturalna wentylacja jest zapewniona przez wywietrzniki dachowe oraz uchylne okna boczne. Nie zabrakło oczywiście monitoringu. "Lwy" są też przystosowane do montażu biletomatów.

W zakresie informacji pasażerskiej mamy produkty firmy R&G Plus z Mielca, z którą SPPK od wielu lat współpracuje. Na zewnątrz zamontowano wyświetlacze diodowe, a w środku dwa rodzaje tablic - LED typu ETL416120 oraz LCD typu ETM-38, czyli tzw. “e-korale". Do tego oczywiście autobusy posiadają GPS oraz głosowe zapowiedzi przystanków. Całością steruje najprawdopodobniej autokomputer SRG5000P.

3 x pięć

Na koniec warto wspomnieć, że pierwszą unijną "piątkę" dostarczył do SPKK w 2017 r. … Solaris. To dość niespodziewane posunięcie SPPK zostało skorygowane w kolejnych kontraktach i w 2018 i 2019 nowe autobusy dostarczał już MAN, który tym samym potwierdzi swoją niezaprzeczalną dominację we flocie SPPK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
SPPK Police
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....