TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trzy oferty dla ZKM Gdynia na linie w Rumii i Redzie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.08.2018 17:30:10
3 oferty dla ZKM Gdynia na linie w Rumii i Redzie

Do dziś, 30 sierpnia Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni czekał na oferty w przetargu na obsługę dwóch linii autobusowych. To połączenia oznaczone numerami 84 i 87. Wpłynęły 3 oferty, jednak wszystkie przekraczają szacunki urzędników. Nie znaczy to oczywiście, że nie obyło się bez ciekawostek.

Linie 84 i 87 gdyński ZKM organizuje w porozumieniu z Redą i Rumią. Nowy kontrakt na obsługę tych połączeń będzie obowiązywał od 28 września 2018 r. do końca grudnia 2020 r. W tym okresie ma zostać wykonana praca eksploatacyjna w wymiarze 354 926 wzkm. ZKM zastrzegł sobie możliwość zwiększenia tego wolumenu. Urzędnicy dali sobie prawo udzielenia zamówienia uzupełniającego o wartości nie przekraczającej 20% kontraktu podstawowego.

Przewidziano jednak możliwość ograniczenia zakresu umowy. W SIWZ przewidziano, że zamówienie może ulec zmianie w zakresie obsługi linii 87. Koniec może nastąpić przed dniem 31 grudnia 2020 r., ale jednocześnie nie wcześniej niż w dniu 30 czerwca 2020 r., jeżeli w związku z oddaniem do użytku węzła integracyjnego "Rumia Janowo" Gmina Miasta Rumi podejmie decyzję o likwidacji linii 87 i zastąpieniu jej linią trolejbusową.

Do obsługi tego pakietu potrzebne będą min. 2 autobusy klasy MAXI. Muszą to być konstrukcje wyprodukowane nie wcześniej niż w 2006 roku, z nadwoziami o długości 11,5 – 13,5 m oraz posiadające silniki o mocy min. 240 KM. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 27 na miejscach siedzących. Przynajmniej 25 foteli ma być stałych. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia. Miasto daje operatorowi pewną dowolność w doborze układu drzwi. Może to być układ 1-2-2 lub 2-2-2. Dopuszczono okres przejściowy, w którym ZKM dopuszcza wykorzystanie tymczasowo autobusów o niższym standardzie.

Dzisiaj upłynął termin składania ofert. ZKM na zakup dwuletnich przewozów objętych postępowaniem przygotował 2 040 500 zł brutto. Oznacza to, że w kosztorysie przyjęto stawkę za wzkm na poziomie 5,32 zł netto. Urzędnicy otrzymali trzy oferty, ale żadna nie mieści się w budżecie.

Pierwszą ofertę przedstawiła firma BP Tour z Bełżyc. Jej propozycja opiewa na 2 491 580,52 zł brutto. Daje to stawkę 6,50 zł/wzkm netto. Przewoźnik zaoferował, że chciałby obsłużyć kontrakt autobusami klimatyzowani i wyprodukowanymi między 2006 a 2012 r.

Drugi oferentem są Przewozy Autobusowe Gryf z Żukowa. Firma jest gotowa obsłużyć linie 2 437 915,71 zł brutto. Daje to stawkę 6,36 zł/wzkm netto. A strony autobusowej wygląda to identycznie jak w przypadku jego konkurenta z lubelskiego.

Najdroższą ofertę przedstawiło śląskie konsorcjum spółek Meteor i Irex-3, które na gdyńskim rynku jest już obecne od półtora roku. Propozycja ta opiewa na 3 066 560,64 zł brutto. Stawka za wzkm to 8 zł netto. Jednocześnie konsorcjum zaoferowało obsługę wyłącznie fabrycznie nowymi autobusami za co była premia w postaci 30%. I dzięki temu mogło by wygrać przetarg gdyby nie jeden istotny szczegół.

To pieniądze. Rumia i Reda muszą zdecydować czy przekażą ZKM dodatkowe środki aby móc wybrać operatora. To jednak dosyć wątpliwe jeśli weźmiemy pod uwagę, że budżet był urealnieniem m.in. o inflację i ceny paliw stawek obecnych operatorów linii 84 i 85. Można się więc szykować na pewną niespodziankę, ale o tym za jakiś czas.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZKM Gdynia
Bp Tour
PA Gryf
Meteor
Irex-3

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....