TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trzy dni - trzech pijanych kierowców autobusów szkolnych
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.09.2020 11:00:35
Łódzkie: Pijana załoga szkolnego autobusu ; fot. Policja

Policjanci systematycznie prowadzą kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. I tutaj, po długim okresie wzorowej postawy kierowców, ponownie mamy kłopoty.

Łódzkie

15 września policjanci sieradzkiej drogówki ujawnili nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał przewozić dzieci na szkolną wycieczkę. 31-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu - poinformowała Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu.

Jak wyjaśniła, we wtorek rano funkcjonariusze pojechali pod jedną ze szkół w gminie Sieradz, aby dokonać kontroli autobusu przed szkolną wycieczką. Prośbę o sprawdzenie skierował poprzedniego dnia rodzic jednego z uczestników wyjazdu.

-"W pierwszej kolejności policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy autobusu. Badanie alkomatem wykazało, że 31–letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy" - relacjonuje Kulawiecka.

Poinformowała, że postępowanie w sprawie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy sieradzkiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Przypomniała, że za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.

Jeszcze raz Łódzkie

To kolejny kierowca autobusu w Łódzkiem, który był pod wpływem alkoholu. W poniedziałek – 14 września - policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli szkolny autobus wiozący dzieci do placówki w powiecie kutnowskim. Po przebadaniu kierowcy, okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był również jadący autobusem opiekun dzieci.

Policjanci ruchu drogowego z Wałcza zatrzymali do kontroli drogowej autokar przewożący dzieci do szkoły. Jak się okazało, 58-letni kierowca był pijany. Innego nietrzeźwego kierowcę autobusu szkolnego zatrzymali funkcjonariusze ruchu drogowego z kutnowskiej komendy podczas działań pod hasłem ,,Gimbus". Badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu. Autobusem podróżował również opiekun dzieci, który.....także był nietrzeźwy. Z kolei policjanci sieradzkiej drogówki ujawnili nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał wieź dzieci na szkolną wycieczkę. Ten miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz zatrzymania prawa jazdy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, nietrzeźwemu opiekunowi dzieci kara aresztu lub grzywny, a także utrata pracy.

Zachodniopomorskie

Także 14 września, około godziny 07:15, w Mirosławcu policjanci wydziału ruchu drogowego wałeckiej Policji, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej autobus marki Setra, przewożący dzieci do szkoły. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 58-letniego kierującego, okazało się, że jest on po alkoholu. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany. Jak sie okazało, 58-letni mężczyzna ruszył w trasę po dzieci z Mirosławca do pobliskich wiosek, następnie przywiózł je do Mirosławca, skąd miał dalej kontynuować jazdę po kolejne dzieci do Mirosławca Górnego. Na szczęście został zatrzymany przez patrol policjantów z ruchu drogowego. Dzieci wraz z opiekunem udały się do szkoły na zajęcia, a autobus został przekazany innemu kierowcy. 58-latek początkowo nie przyznawał się do spożycia alkoholu, jednak po wytrzeźwieniu, podczas przesłuchania, przyznał się do popełnionego czynu i do wypicia kilku piw wieczorem przed pracą.

Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres 2 lat próby, świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. złotych, zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, pokrycia kosztów sądowych, informowania sądu o przebiegu próby. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1 roku do 10 lat oraz kara grzywny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
promile
Policja
Łódzkie
Zachodniopomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....