TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trzeci kierowca z koronawirusem. MZA Warszawa
INFOBUS.PL / PAP - Opublikowano: 27.03.2020 16:00:17 1 komentarz
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Koronawirus przesiadł się do komunikacji miejskiej. Brzmi to jak ponury żart, ale niestety to prawda. Mamy trzeci potwierdzony przypadek zakażenia zawodowego kierowcy w Polsce. Koronawirusa wykryto u jednego z kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

"Jeden z kierowców autobusów jest zarażony koronawirusem" – powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował, że prawdopodobnie część pracowników, która miała z nim kontakt będzie musiała pójść na kwarantannę.

Trzaskowski podkreślił, że informację o zdiagnozowaniu u kierowcy autobusu miejskiego koronawirusa otrzymał na chwilę przed konferencją prasową. Przyznał, że jeszcze nie wie, czy część załogi będzie musiała zostać poddana kwarantannie.

Podkreślił, że coraz więcej kierowców autobusów i motorniczych jest na zwolnieniach lekarskich, co utrudnia organizację transportu miejskiego.

Przypomnijmy, że to już trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w grupie kierowców zawodowych. Pierwszym, u którego odnotowano chorobę był 43-letni pracownik PKS Grójec. Kolejnym potwierdzonym przypadkiem był 71-letni kierowca PKS Tour Jelenia Góra. Niestety obaj prowadzący pojazdy zmarli z powodu choroby COVID-19, którą wywołuje koronawirus.

Coraz mniej pasażerów
Spada również liczba osób korzystających z autobusów i tramwajów. Rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka przekazała PAP dane dotyczące napełnienia kilku linii autobusowych. W godz. 6.00-10.00 autobusami linii 102 w poniedziałek, 3 lutego, jechało 2002 pasażerów. W piątek, 20 marca, w tych samych godzinach pasażerów było jedynie 458, a w poniedziałek, 23 lutego, było ich 447.

W poniedziałek, 3 lutego, w godz. 6.00-10.00 autobusami linii 179 jechało 5115 osób. W piątek, 20 marca, w tych samych godzinach pasażerów było 1092, a w poniedziałek, 23 marca, było ich 1033.

"Podobnie dane przedstawiają się dla linii 739. W godzinach 6.00-10.00 w poniedziałek, 3 lutego, autobusami tej linii przejechało 2107 pasażerów, a w piątek, 20 marca, pasażerów było 568. W poniedziałek, 23 marca, autobusami tej linii podróżowało 340 pasażerów" - czytamy. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
linie
MZA Warszawa
  • HenioDriver – 28.03.2020

    Jeden z kierowców MZA z zajezdni STALOWA w Warszawie, biorący udział w corocznym szkoleniu BHP w sali wykładowej znajdującej się na parterze przy dyspozytorni w budynku zajezdni R-1 na ul Woronicza, był zainfekowany wirusem SRARS-COV-2. Pomimo wysokiej zjadliwości wirusa do dnia dzisiejszego zakład MZA nie wydał swoim kierowcom maseczek ochronnych na twarz w celu zminimalizowania prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem COV-2. Na kwrantanie przebywają 24 osoby, kierowcy i wykładowcy. Należy przypomnieć, że nie jest to pierwsze zarażenie pracowników MZA w Warszawie. Z przekazanej przez Reportera 24 w dniu 12.03.2020r. wiadomości wynikało, że pracownik wysokiego szczebla w spółce MZA trafił na kwarantannę w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Dodał on również, że pracownicy biura siedziby spółki przy Włościańskiej w ramach środków ostrożności zostali wysłani do domów.Jak podaje TVN24, cytując rzecznika MZA, Adama Stawickiego, pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych został poddany kwarantannie, w związku z tym budynki przy ul. Włościańskiej były dezynfekowane. Informację potwierdził rzecznik MZA Adam Stawicki. Pracownik został poddany kwarantannie i w związku z tym obecnie budynki są dezynfekowane. Jest to osoba na stanowisku kierowniczym, ale nie członek zarządu. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na funkcjonowanie komunikacji zapewnił rzecznik MZA.Kierowcy biorą zwolnienie lekarskie, ponieważ boją się o swoje zdrowie i życie, dyż nadal nie otrzymali od pracodawcy środków ochrony dróg oddechowych.Czy kierownictwo MZA jest ślepe i nie widzi zagrożenia dla swoich pracowników, czy po prostu szafuje zdrowiem i życiem swoich kierowców?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....