TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trutnov z nowymi elektrobusami i gazowcami. Od Arrivy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.02.2019 15:30:00
fot. arriva.cz

Komunikacja miejska Trutnov to teraz wyłącznie fabrycznie nowe pojazdu. Arriva, która rozpoczęła realizację nowej umowy z czeskim miastem wprowadziła do ruchu elektrobusy Skoda-Solaris 26BB i gazowe SOR-y NBG18. Nowe nabytki wprowadzono oficjalnie do ruchu podczas prezentacji, która odbyła się kilka dni temu.

Siedem nowych pojazdów zastąpi stare autobusy z silnikami diesla. Zakup elektrycznych pojazdów Skoda-Solaris 26BB i przegubowych SOR-ów NBG18 z silnikami na CNG to finał projektu, który wspólnie zrealizowały Arriva Východní Čechy, ABB i CEZ ESCO. Dzięki temu ma nastąpić wyraźna poprawa stanu środowiska, a Trutnov może się chwalić nowoczesną flotą, które obsługuje jego transport miejski.

"Dziś Trutnov staje się wyjątkowym miastem w Czechahc pod względem ekologii. Nowa flota autobusowa jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska"- wyjaśniał Ivan Adamec, burmistrz miasta.

W regularnej eksploatacji będzie siedem nowych ekologicznych autobusów od Skody i SOR-a.

"Wybierając dostawcę krótszych autobusów kierowaliśmy się warunkami topograficznymi i klimatycznymi jakie panują w Trutnov. Pasażerowie otrzymają komfortowe warunki podróżowania dzięki w pełni niskopodłogowym, klimatyzowanym i przyjaznym dla środowiska autobusom." - tłumaczył Jindřich Poláček, prezes Arriva Východní Čechy.

Jak ładować elektryczne Skody?
Elektrobusy Skoda-Solaris korzystają ze szybkich ładowarek dostarczonych przez ČEZ ESCO oraz wolnych plug-in produkcji Škody. Szybka dostawa prądu jest zapewniona dzięki bezpośredniemu połączeniu z elektrownią Poříčí Grupy ČEZ. Uruchomienie i obsługa stacji ładowania i inne powiązane usługi są zapewnione przez ČEZ ESCO.

"Zapewniamy kompleksową obsługę całego systemu ładowania. Liczymy również na zbieranie danych pomiarowych i ocenę działania całego systemu." - mówi prezes ČEZ ESCO Kamil Cermak.

Unikalnym rozwiązaniem jest pierwsza zajezdniowa szybka ładowarka ABB. Urządzenie pozwala na ładowanie elektrobusu o mocy do 150 kW. Stacja taka jest w stanie uzupełnić większość akumulatora autobusu w kilkadziesiąt minut. Dodatkowym uzupełnieniem jest diagnostyka on-line.

"Najnowocześniejsza stacja ładująca ABB ma znaczące zalety dla operatorów transportu publicznego w Trutnovie i innych miastach, którzy chcą działać na rzecz czystego transportu publicznego. Kilka miast Czechach zainteresowało się naszą technologią ładowania. Jako ABB możemy zaoferować klientowi krótkoterminowy projekt pilotażowy. Dzięki temu przetestują urządzenie ładujące w określonych warunkach i na tej podstawie ocenią techniczne i społeczne zalety rozwiązań ABB." - powiedziała Tanja Vainio, szefowa czeskiego przedstawicielstwa ABB.

Pozyskanie nowych autobusów do Trunova pochłonęło ponad 100 mln CZK, z czego 83 mln CZK pochodziło z dofinansowania unijnego. Elektrobusy Skoda-Solaris 26BB mogą przejechać ok 200 km na jednym ładowaniu. Każdy pomieści 65 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Z kolei każdy z przegubowych SOR-ów zabiera na pokład 144 pasażerów, w tym 44 na miejscach siedzących.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
Czechy
Trutnov
Arriva
Skoda
Solaris
SOR
ABB
elektrobus
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....