TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trójmiasto: Fikcyjne kontrole komunikacji miejskiej
GAZETA WYBORCZA - TRÓJMIASTO 8.02.2008 - Opublikowano: 11.02.2008 12:13:50
Trójmiasto: Fikcyjne kontrole komunikacji miejskiej
Z kontroli, jakie zostały przeprowadzone w pojazdach Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku wynika, że brud w nich nie występuje. Na ponad siedem tysięcy przeglądów, żaden nie wykazał uchybień. Co ciekawe, o każdej kontroli ZKM musi być poinformowany dzień wcześniej - pisze Gazeta Wyborcza. Za organizację transportu w Gdańsku jest odpowiedzialny Zarząd Transportu Miejskiego. Do jego obowiązków należy również kontrola autobusów i tramwajów obsługujących gdańskie linie, w tym największego przewoźnika - ZKM. Jego inspektorzy sprawdzają jakość świadczonych usług, czyli m.in. punktualność, stan podstawianych na trasy pojazdów, jak i ich czystość. Z uzyskanych przez nas danych dotyczących kontroli w 2007 wynika, że na 7369 kontroli przeprowadzonych w pojazdach ZKM, nie natrafiono na ani jeden brudny autobus lub tramwaj.
- To chyba jakiś żart, nie twierdzę, że brudny jest każdy autobus, ale problem czystości zdecydowanie istnieje - dziwi się Bartosz Cieślak, na co dzień korzystający z komunikacji miejskiej w Gdańsku. W Gdyni, gdzie od wielu lat prowadzone są bardzo rygorystyczne kontrole wszystkich przewoźników, nie udało się jeszcze osiągnąć takiej perfekcji:
- Nie mamy problemu z czystością w pojazdach obsługujących nasze linie, jednak co pewien czas podczas kontroli trafiamy na brudny pojazd - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
Działania inspektorów w Gdyni są bardzo drobiazgowe. Sprawdzają pojazdy na zewnątrz i wewnątrz, w tym np., czy nie ma kurzu na poręczach.
- Sprawdzamy nawet otwierane klapy w dachach, czy są utrzymane w należytej czystości - opowiada Marcin Gromadzki. W przypadku wykrycia nieprawidłowości kierowca, jeśli jest to możliwe, musi je niezwłocznie usunąć, bądź przewoźnik zmuszony jest podstawić nowy autobus.
W Gdańsku ZTM również kontroluje stan pojazdów zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. - Brud jest pojęciem subiektywnym, trudno udowodnić przewoźnikowi, że pojazd jest brudny z jego winy - powiedział 'Gazecie' Oskar Białowąs, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Największe kontrowersje wzbudza sposób przeprowadzania kontroli w pojazdach ZKM. Zgodnie z obowiązującą umową, ZTM musi uprzedzić przewoźnika dzień wcześniej o miejscu planowanej kontroli, tak, aby ten mógł wyznaczyć dodatkowego pracownika, który będzie obecny przy kontroli. Co za tym idzie, przewoźnik dokładnie wie, kiedy i gdzie będzie kontrola. Jak jest w Gdyni? - Nie informujemy przewoźników o kontrolach. Mogą oni się jej spodziewać o każdej porze dnia i nocy, w ciągu całego roku - mówi Marcin Gromadzki. ZKM w Gdańsku nie chce komentować wyników kontroli czystości pojazdów: - O komentarz proszę pytać w ZTM - powiedziała nam Izabela Kozicka-Prus, rzecznik ZKM w Gdańsku. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy wiceprezydenta Gdańska Macieja Lisickiego: - Takie wyniki świadczą o tym, iż kontrole są fikcją - przyznał.
Zapewnił również: Pracujemy nad nową umową z ZKM, która będzie obowiązywać od stycznia 2009 r. Mogę obiecać, że znajdą się w niej zapisy pozwalające na wyrywkową i niezapowiedzianą kontrolę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM
ZKM
kontrola
Gdańsk
Trójmiasto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....