TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Troisdorf z 66 hybrydowymi MAN-ami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.02.2020 15:00:41 1 komentarz
fot. RSVG

39 autobusów przegubowych typu MAN Lion's City C18 i 27 autobusów solo typu Lion's City C12 zostanie dostarczonych dla niemieckiej spółki RSVG w Troisdorf. Pojazdy są wyposażone w dodatkowy moduł hybrydowy. To jedno z największych do tej pory zamówień na nową generację miejskich MAN-ów.

Obecnie RSVG dostarczono 36 pojazdów hybrydowych MAN-ów Lion's City C. Kolejne 30 pojazdów pojawi się na początku drugiej połowy roku. Wraz z zakupem autobusów hybrydowych ponad jedna trzecia floty RSVG stanie przyjaznymi dla środowiska pojazdami. Wszystkie spełniają surową normę emisji spalin Euro 6D. Nowe MAN-y pozwolą RSVG wycofać z eksploatacji najstarsze pojazdy, które spełniają normy Euro 3 i 4.

Hybrydowe "dwunastki" od MAN-a mają silniki D15 o mocy 206 kW, ponad 26 miejsc siedzących, 71 miejsc stojących i dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Z kolei przegubowe Lion'scy City 18C są napędzane silnikiem o mocy 243 kW, oferują 40 miejsc siedzących i 100 miejsc stojących oraz mają przestronną przestrzeń dla wózków inwalidzkich w przedniej części i tylnej części autobusu.

Ponadto autobusy są prezentowane w uderzająco zaprojektowanej konstrukcji, która symbolizuje zalety autobusu hybrydowego. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią autobusy hybrydowe nie tylko wytwarzają mniej dwutlenku węgla i innych spalin. Są również cichsze i zużywają mniej paliwa. Ponadto wszystkie pojazdy są w pełni klimatyzowane i wyposażone w porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Przewodniczący rady nadzorczej RSVG, Marcus Kitz, jest zadowolony z atrakcyjnego wyglądu i komfortu oferowanego przez nowe MAN-y. Przy wartości około 19 milionów euro zakup 66 nowych hybrydowych "lwów" jest największą jak dotąd inwestycją od czasu powstania RSVG. Fakt, że polityka i administracja powiatu Rhein-Sieg w pełni popiera odnowę taboru autobusowego, pokazuje, jak ważny jest transport publiczny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MAN
Niemcy
Troisdorf
RSVG
hybryda
  • czeslaw2 – 19.02.2020

    Współczucia.....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....