TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Transportowe plany Kielc
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2016 16:15:41
fot. komunikacja-kielce.pl

Niemal 300 mln zł Kielce chcą zainwestować w transport publiczny do 2020 roku. Planowana jest przebudowa ul. Wapiennikowej, ale bez zatok autobusowych, system zarządzania ruchem i zakup autobusów hybrydowych.

Kilka dni temu miasto ogłosiło przetarg na wykonanie analiz dla dwóch projektów związanych z rozwojem komunikacji publicznej.To dokument niezbędny do uzyskania wsparcia unijnego w perspektywie finansowej 2014-2020. 


Inwestycje wymieniane w ramach obu projektów nie są zaskoczeniem, ale pojawiły się nowe szczegóły związane z ich realizacją. Pierwszy projekt "Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach" wyceniono na 195 mln zł. Wdrożenie inteligentnego systemu transportowego to jeden z głównych jego elementów.


Planowany jest też zakup 230 tablic LCD do autobusów, na które prezentowałyby informację liniową w formie "koralików" , zakup systemów zapowiedzi głosowych oraz 150 nowych automatów do sprzedaży biletów. Te ostatnie zastąpią one obecne urządzenia, które w 2020 roku będą już mocno wyeksploatowane.

Z inwestycji drogowych zaplanowano przedłużenie ul. Olszewskiego do Witosa, modernizację Zagnańskiej z budową pętli autobusowej przy areszcie oraz przebudowę dróg prowadzących do campusu UJK.


Jednak najdroższym zadaniem będzie prawdopodobnie budowa centrum komunikacyjnego na bazie dotychczasowego kieleckiego dworca PKS. Rozstrzygnięto już konkurs na wykonanie inwentaryzacji obiektu metodą skanowania trójwymiarowego. Będzie ona gotowa w połowie lipca. Wtedy ma zostać ogłoszony konkurs na projekt remontu połączonego z odświeżeniem obiektu. Przede wszystkim będzie chodziło o zachowanie dotychczasowej architektury obiektu przy jednoczesnym polepszeniu zagospodarowaniu wnętrza.

Koszt realizacji drugiego projektu , którego nazwa brzmi "Rozwój infrastruktury transportu publicznego" jest szacowany na niemal 100 mln zł. Obejmuje m.in. zakup 25 autobusów z napędem spełniającym normy co najmniej Euro 6. Miasto chciałoby postawić na pojazdy z napędem hybrydowym. Wciąż trwają ustalenia np. na które linie trafią. Natomiast pewne jest, że ich operatora kielecki Zarząd Transportu Miejskiego wyłoni w przetargu, a więc dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku 40 Solarisów, które miasto kupiło w 2012 roku.


Zaplanowano też zakup kolejnych 30 elektronicznych tablic informacyjnych na przystanki oraz dwie inwestycje drogowe. Pierwsza to rozbudowa ul. Cmentarnej razem z przebudową parkingu przy nekropolii w Cedzynie, a druga dotyczy Wapiennikowej.


Co ciekawe, w tym ostatnim przypadku powstać mają buspasy przy jednoczesnej rezygnacji z zatok autobusowych. To będzie pierwszy tak duży projekt realizowany w ten sposób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
ZTM Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....