TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Ładowanie w każdych warunkach. Z Ekoenergetyką [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.11.2018 10:00:14
TRANSEXPO: Ładowanie w każdych warunkach. Z Ekoenergetyką [FILM]

W Kielcach o ostatnich sukcesach Ekoenergetyki rozmawialiśmy z Krzysztofem Burdą, szefem marketingu zielonogórskiej firmy.

Dla firmy Ekoenergetyka-Polska to bardzo gorący czas. Aktualnie trwa budowa kolejnych stacji w Zielonej Górze - na pętli przy ul. Wyspiańskiego postawiono trzy pierwsze słupy pantografowe na trzech stanowiskach do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, których łącznie Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze będzie posiadać 47 sztuk. Wielki start całego projektu w listopadzie.

Kolejnym polskim wdrożeniem, którym będzie mogła się pochwalić firma to kontrakt z MPK Poznań na zaprojektowanie oraz wykonanie infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego. Tutaj zamawiający wymaga, aby zamówienie w części podstawowej (tj. bez prawa opcji) zostało zrealizowane w następujących termiach: - etap I (prace projektowe) - do 9 miesięcy od daty podpisania umowy, - etap II (roboty budowlane) – do dnia 30 sierpnia 2019 roku. To już niebawem.

-"Cieszymy się, że coraz więcej polskich miast decyduje się na systemy transportu, które są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Pierwszą ładowarkę dostarczyliśmy do Inowrocławia w 2015 roku i zrobimy to ponownie w tym roku. Po raz kolejny pokazujemy, że polskie miasta ufają Ekoenergetyce i naszej ofercie na niezawodną i zoptymalizowaną infrastrukturę ładowania. Ponad 10 polskich miast posiada już infrastrukturę ładującą dostarczoną przez naszą firmę. Potwierdza to naszą pozycję lidera w zakresie infrastruktury ładowania autobusów elektrycznych w Polsce" - powiedział Maciej Wojeński, wiceprezes Ekoenergetyki-Polska.

Poza Polską

Ekoenergetyka realizuje dostawy stacji ładowania dla ponad 30 europejskich miast w 10 krajach. M.in. polska firma dostarczy infrastrukturę ładowania do hamburskich autobusów elektrycznych o łącznej mocy 7,2 MW. Inwestycja zrealizowana zostanie na jednej z zajezdni Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH). Ekoenergetyka-Polska ma dostarczyć pierwszy blok 1,2 MW w styczniu 2019 roku, następne dwa w połowie roku, zaś kolejne w dalszych etapach realizacji projektu.

Kolejny ważny kontrakt to Malmoe, gdzie firma stawia trzy stacje ładowania quickPOINT Charger o mocy 300kW. Jesienią br. spółka z Zielonej Góry wdroży stacje ładowania w szwedzkim mieście wyposażone w odwrócone pantografy i zgodne z protokołem ładowania OppCharge. Stacje będą ładowały autobusy Volvo, a projekt jest częścią ambitnego planu Malmö, aby stać się miastem neutralnym pod względem emisji gazów cieplarnianych.

Pozostając w Szwecji, ważne pod kątem przetestowania ładowarek w skrajnych warunkach klimatycznych jest zamówienie z Lulea, gdzie w październiku ruszyła pierwsza linia obsługiwana tylko autobusami elektrycznymi. W roli głównej wystąpiły fińskie elektrobusy Linkker oraz ładowarki od Ekoenergetyki-Polska. Oprócz dużej mocy wyróżnia je konstrukcja specjalnie dopasowana do ciężkich warunków atmosferycznych panujących w okolicach koła podbiegunowego – stacje są odporne na niskie temperatury i duże opady śniegu.

M.in. o tym właśnie kontrakcie rozmawialiśmy na TRANSEXPO z Krzysztofem Burdą, szefem marketingu w Ekoenergetyka-Polska:

Centrum rozwojowe

Oprócz coraz liczniejszych kontraktów, firma myśli o swoim rozwoju. We wrześniu ruszyła w Zielonej-Górze budowa centrum badawczo-rozwojowe firmy Ekoenergetyka-Polska. W nowym obiekcie znajdować się będą laboratoria badawczo-rozwojowe oraz hala technologiczna.

-"Nowe kontrakty z dużymi klientami typu VHH Hamburg, MPK Poznań czy Orlen to tylko potwierdzenie, w jakim kierunku zmierza firma. Właśnie dlatego Ekoenergetyka-Polska buduje centrum nowych technologii w transporcie elektrycznym" - zapewnia Maciej Wojeński. - W centrum będziemy ulepszać dostępne produkty, jak również rozwijać zupełnie nowe technologie i systemy dla transportu publicznego. Kolejnym kluczowym aspektem jest stworzenie nowych miejsc pracy, a przewidujemy ich nawet 50."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
elektrobus
Ekoenergetyka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....