TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO już za tydzień!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 09.09.2013 18:42:44 4 komentarze
TRANSEXPO już za tydzień!

Wszystko to, co związane z autobusowym transportem będzie można znaleźć na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO od 17 do 19 września. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo –Wschodniej. Na liście wystawców tych targów znajdują się liderzy rynku z Polski i zagranicy.

W branży transportu publicznego co roku dokonują się wielkie zmiany. W życie wchodzą nowe długo i krótkoterminowe strategie rozwoju. Poprawa efektywności energetycznej, rozwój i wykorzystanie technologii niskoemisyjnych, usprawnienie systemów prawnych i finansowych czy promocja komunikacji publicznej to jedne z najważniejszych tematów dla branży transportowej. Wszystko, co związane z tymi zagadnieniami można będzie znaleźć w Targach Kielce na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO od 17 do 19 września. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo –Wschodniej. Na liście wystawców tych targów znajdują się liderzy rynku z Polski i zagranicy. Co roku podczas TRANSEXPO stoiska pełne są pojazdów nowej generacji gwarantujących najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W tym roku targi bogate będą w wydarzenia towarzyszące. Jak co roku dzień przed otwarciem targów konferencję specjalistyczną zorganizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „Transport miejski jako element Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Tematyka ta wychodzi naprzeciw zagadnieniom dotykającym m.in. założeń do Krajowej Polityki Miejskiej, projektowi CHALLENGE, zarządzania mobilnością oraz wsparcia przewozów transportu miejskiego w polityce transportowej miasta, metod poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji w transporcie miejskim w działaniach operatorów transportu miejskiego oraz rozwoju konstrukcji i wyposażenia autobusów w kierunku niskoemisyjności. Podczas spotkania głos zabiorą wysokiej klasy fachowcy, a wśród nich Alain Flausch, Sekretarz Generalny UITP, przedstawiciele agend rządowych, przedsiębiorstw transportu miejskiego z całej Polski, uczelni wyższych i firm –producentów pojazdów transportu zbiorowego.

IGKM stworzy także wystawę zabytkowych autobusów. Wśród eksponatów znajdą się Jelcz 021, Ikarus 280, Jelcz 043, Jelcz M-11, Chausson AH48 –KMKM/MZA Warszawa i San H-01 –Autosan. Znajdzie się również coś ekstra czyli wyprodukowany w 1976 roku Jelcz 043 w wersji cabrio. Eksponaty przyjadą z: Krakowa, Poznania, Warszawy, Białego Stoku i Nowego Sącza. Wystawie towarzyszyć będą eventy i warsztaty. W programie między innymi: linia turystyczna taborem zabytkowym, technologie napraw samochodów zabytkowych, warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, prezentacje filmów i konkurs fotograficzny.

Ponadto redakcja „PT Busa”we współpracy ze Stowarzyszeniem Kierowców Klub Polskiego Trakera i Targami Kielce zorganizuje Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Tegoroczne zawody wyłonią nie tylko najlepszych kierowców autobusów lokalnych i turystycznych, ale będą również eliminacją i wyborem najlepszych reprezentantów Polski w kategorii autobusy do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR w 2014 roku. Podczas kieleckich mistrzostw po raz pierwszy będzie rozegrana dodatkowa kategoria „open”przeznaczona dla kadry kierowniczej z firm przewozów pasażerskich. W tym wypadku walka toczyć się będzie o puchar wydawcy „PTBusa”. Więcej szczegółów tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Kielce
tagi
Transexpo
 • – 10.09.2013

  A co z nowinkami? Będą w ogóle jakieś premiery? To Transexpo jakoś biednie się zapowiada.

 • puff – 10.09.2013

  "To największa tego typu impreza w Europie Środkowo –Wschodniej." he he he chyba największa w woj. świętokrzyskim... szkoda czasu

 • pniok – 10.09.2013

  "Eksponaty przyjadą z: Krakowa, Poznania, Warszawy, Białego Stoku i Nowego Sącza." Nie wiedziałem, że mamy w Polsce miasto (miejscowość) Biały Stok :-)

 • Marian – 12.09.2013

  Z tego co słyszałem to DILAX ma pokazać nowe czujniki do zliczania pasażerów. Jest to jednak temat niszowy, więc nikt o tym nie trąbi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....