TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2012: czas na jubileusz!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 26.09.2012 20:39:48 6 komentarzy
TRANSEXPO 2012: czas na jubileusz!

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku wystawa będzie obchodziła swoje 10-lecie. O jubileuszowym wydaniu targów rozmawiamy z Anną Prędotą, dyrektorem targów TRANSEXPO.

W tym roku Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odbędą się już po raz dziesiąty. Tak, czas szybko leci. Wydaje się, że „Kielce”to cały czas młoda wystawa. A to już 10 lat! O jubileuszowym wydaniu targów rozmawiamy z Anną Prędotą, dyrektorem targów TRANSEXPO. Oto co nam powiedziała:

InfoBus.pl: W tym roku wystawa TRANSEXPO będzie obchodzić swoje 10-lecie. Czy Targi Kielce przygotowały jakąś specjalną oprawę związaną z tym jubileuszem?

Anna Prędota, dyrektor targów TRANSEXPO: Oczywiście. Kulminacyjny moment obchodów 10-lecia TRANSEXPO nastąpi podczas Wieczoru Galowego, który odbędzie się w dniu 10 października. Wówczas będziemy chcieli uhonorować, a zarazem podziękować wszystkim wystawcom oraz instytucjom, które nieprzerwalnie od 2003 r., czyli od pierwszej edycji targów, przez te 10 lat nas wspierały i co roku wpisywały się na listę wystawców.

InfoBus.pl: Komunikacyjne targi tradycyjnie potrwają trzy dni, a poprzedzi je Konferencja IGKM. Jakie spotkania czy konferencje odbędą się w trakcie TRANSEXPO?

Anna Prędota: Tradycyjnie dzień przed rozpoczęciem targów, 9 października, odbędzie się konferencja zorganizowana przez jednoczesnego współorganizatora wystawy TRANSEXPO –Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „PTx2 - Strategia UITP dla komunikacji publicznej w polskich uwarunkowaniach”. Tematyka ta wychodzi naprzeciw ogłoszonej w czerwcu 2009 r., przez Międzynarodową Unię Transportu Publicznego strategii, która założyła ambitny cel dla światowego sektora komunikacji publicznej podwojenia do 2025 roku udziału rynku transportu publicznego w przewozach ogółem.

Natomiast już 10 października rusza bogaty program rozmaitych wydarzeń i konferencji targowych. Ich agendę można znaleźć w bieżącym wydaniu InfoBusa, natomiast teraz chciałbym zaprosić wszystkich na trzy wyjątkowe wydarzenia, jakie odbędą się w ramach tegorocznej edycji targów. To premiery elektrycznego autobusu Solaris Urbino 10 electric oraz autokaru Setra z serii Comfort Class 500, a także pokaz tankowania autobusu marki Solbus na LNG z mobilnej stacji tankowania. Do tego w pierwszym dniu zostanie zorganizowane seminarium szkoleniowe skierowane do pracowników organów nadzorujących lub kontrolujących stacje kontroli pojazdów, rejestrujących pojazdy oraz właścicieli stacji kontroli pojazdów i diagnostów samochodowych. Drugi dzień to Konferencja Przewozowo-Techniczna PIGTSiS pn. „Szanse i zagrożenia dla publicznego transportu zbiorowego na obecnym etapie wdrażania ustawy o ptz”oraz konferencja organizowana przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego. A trzeci - szkolenie przygotowane przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów z Warszawy dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów oraz przedstawicieli starostw powiatowych i urzędów.

InfoBus.pl: Targi to przede wszystkim premiery, ale także możliwość spotkania nowych firm w branży. Czy w tym roku w Kielcach pojawią się nowi wystawcy z autobusowej branży?

Anna Prędota: TRANSEXPO wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród wystawców, ale także zwiedzających i specjalistów z branży. Jak na razie na liście wystawców znajduje się na chwilę obecną ponad 140 firm z Polski, Niemiec, Belgii, Austrii, Czech, Turcji, Włoch, Francji, Hiszpanii, Holandii i Szwecji. Na pewno tegorocznym wydarzeniem będzie debiut firmy Trading - Service House \'Bogdan\' LLC, Kijów –Ukraina, czyli przedstawiciela ukraińskiego producenta autobusów Bogdan, który w Kielcach będzie szukał nowych możliwości rozwoju swojej sieci handlowej.

InfoBus.pl: Czy i w tym roku na wystawców oraz gości targów będą czekały nowe tereny wystawiennicze w ramach inwestycji realizowanych przez Targi Kielce?

Anna Prędota: Infrastruktura Targów Kielce to m.in. najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza - pawilon E oraz siedem w pełni wyposażonych hal targowych. Dlatego na ten moment nie potrzebujemy większej powierzchni wystawienniczej, a wszelkie nowe inwestycje dotyczą infrastruktury towarzyszącej targom. Dlatego niedawno podpisaliśmy umowę na budowę parkingu wielopoziomowego na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała firma Betonox Construction.  Chcemy, aby wiosną 2013 roku powstała już konstrukcja parkingu, a potem elewacja, która w dużej mierze zagospodarowana będzie zielenią. Terminal wejściowy powstanie do końca 2013 roku. Dzięki temu to właśnie od zachodniej strony terenów targowych znajdować będzie się główne wejście na wystawy.

Równolegle na terenie Targów Kielce powstaje Centrum Kongresowe, które dzięki niestandardowym rozwiązaniom będzie spełniało wiele funkcji. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w jego podziemiach będzie znajdował się parking. Charakterystycznym elementem nowopowstającego Centrum będzie 57-metrowa wieża widokowa z salą konferencyjno - bankietową. Wszystkie prace mają potrwać do końca 2013 roku. To już za moment.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Transexpo
Kielce
 • MB – 27.09.2012

  Zamiast "Solaris Urbino 10 electric" zadebiutować powinien "Solaris Urbino 12 electric", nad którym firma prowadziła prace projektowe!!! Autobusy Bogdan już się pojawiły na Transexpo, za sprawą krajowego dystrybutora. Był jednak problem ze śmierdzącym wnętrzem. Czy producent wyciągnął wnioski z tego falstartu?

 • P – 27.09.2012

  O falstarcie Bogdana można by mówić, gdyby autobusy tej marki sprzedały się w liczbie 5 sztuk. Jednak możne niezbyt wielką, ale pewną popularność zyskały, chyba na tyle zadowalającą Ukraińców, że postanowili samodzielnie oferować te autobusy. Może i pewne wnioski wyciągnęli, bo seria A092 i A093 ma swojego następcę.

 • P – 27.09.2012

  O falstarcie Bogdana można by mówić, gdyby autobusy tej marki sprzedały się w liczbie 5 sztuk. Jednak możne niezbyt wielką, ale pewną popularność zyskały, chyba na tyle zadowalającą Ukraińców, że postanowili samodzielnie oferować te autobusy. Może i pewne wnioski wyciągnęli, bo seria A092 i A093 ma swojego następcę.

 • krzys – 28.09.2012

  "Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej" - czyli najwieksza impreza miedzy odra a bugiem. To pic na wode! Znow rozdadze te same nagrody tym samym producentom. towarzystwo wzajemnej adroacji. A moze sie pani dyrektor pochwalic ile tranzakcji na tych "targach" dobijanych? to taka lokalna wystawa pojazdow i produktow podwykonawcow - nic wiecej. i to na skale ogolno...krajowa.

 • – 30.09.2012

  każda średno inteligentna osoba,a zakładam że pan krzyś potrafi uruchomic komputer i potrafi wobec tego czytac tekst ze zrozumieniem, zabierajaca glos i wypowiadajaca sie na forum ,powinna wiedzec ze targi od bardzo dawna nie sa miejscem do "dobijania tranzakcji". Najpierw myslimy, a potem piszemy - targowy znawco...."Chapean bas"....Porażka.

 • średno inteligentna osoba – 03.10.2012

  "targi od bardzo dawna nie sa miejscem do "dobijania tranzakcji". " To od czego są??? Teraz sie dipero usmialem :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....