TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2010: okiem organizatora
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 10.11.2010 14:46:26 11 komentarzy
TRANSEXPO 2010: okiem organizatora

Czy tegoroczne targów odniosły sukces? Dlaczego nie było w tym roku chińskich firm? Co nas czeka w przyszłym roku? O podsumowanie tegorocznych tragów TRANSEXPO w Kielcach poprosiliśmy Annę Prędotę, menadżera wystawy. Oto co nam powiedziała:

InfoBus.pl: Czy tegoroczne targi TRANSEXPO zakończyły się dla Targów Kielce sukcesem? Co było największym wyzwaniem przy organizacji tegorocznej edycji?

Anna Prędota, menadżer wystawy TRANSEXPO: Za nami VIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Czy był to sukces? Porównując tegoroczną wystawę do edycji 2009, gdzie kryzys w branży spowodował spadek ilości wystawców i wynajętej powierzchni, to rzeczywiście można ostrożnie pokusić się o takie stwierdzenie. Ja jednak skłaniam się do określenia, że TRANSEXPO 2010 można zaliczyć do udanych targów. Wystawa zarówno pod względem wynajętej powierzchni jak i ilości wystawców była nieco większa niż zeszłoroczna. Oczywiście nie jest to tak spektakularny wzrost, jaki miał miejsce w roku 2008, ale sam fakt, że targi nie były mniejsze, a co ważniejsze –nie stanęły w miejscu, dobrze rokuje na następne lata.

Przed ogromnym wyzwaniem stanęliśmy w roku ubiegłym, kiedy to na tydzień przed TRANSEXPO spłonął główny pawilon wystawy. Wówczas myślałam, że to największe wyzwanie logistyczne. Okazało się, że w tym roku oddanie do użytku nowej hali E było jeszcze większym wyzwaniem. Tegorocznych wystawców TRANSEXPO starałam się traktować jednakowo, ale nowy pawilon ma swój metraż, który nie wystarczył, aby zapewnić w nim lokalizację wszystkim firmom. Wiem, że nie wszyscy byli w pełni usatysfakcjonowani zaproponowanymi miejscami. Mogę tylko zapewnić, że przystępujemy do modernizacji kolejnych pawilonów i w przyszłym roku standard pozostałych naszych hal będzie porównywalny.

InfoBus.pl: W tym roku na targach zabrakło kilku rodzimych procentów oraz zagranicznych firm zza naszej wschodniej i południowej granicy, którzy zawsze dodawali kolorytu TRANSEXPO. Nie pojawili się również Chińczycy. Czym tą nieobecność można wytłumaczyć?

Anna Prędota: W ostatnim wywiadzie dla InfoBusa przed targami informowałam o obecności firmy Yutong. Firma ta wycofała dokumenty zgłoszeniowe na dwa tygodnie przed targami, tłumacząc ten fakt problemami logistycznymi. Również widoczny był brak kilku naszych rodzimych producentów. Trudno mi udzielić odpowiedzi, dlaczego się nie pojawili. Na pewno nie była to kwestia oferty, jaką otrzymały od Targów Kielce.

InfoBus.pl: W trakcie rozmów z wystawcami część z nich promowała dwuletni cykl targów, jako gwarantujący m.in. większą liczbę nowości. Jak podchodzicie do takich pomysłów?

Anna Prędota: Polski rynek targowy nie lubi próżni. Z doświadczenia wiem, że w momencie, kiedy dane targi 'przechodzą' na cykl dwuletni od razu pojawia się nowy organizator, który stara się wypełnić powstałą pustkę. Taka sytuacja jest doskonale widoczna również w przypadku TRANSEXPO i to nawet teraz, kiedy targi są co roku. Do nas również docierają sygnały o tym, aby targi organizować w cyklu dwuletnim. Absolutnie nie stoimy twardo na stanowisku, że to jest nie możliwe. Rozpatrujemy taką możliwość, ale aktualnie nie jest to dobry moment na takie decyzje. 

InfoBus.pl: W tym roku Targi odbyły się w nowoczesnych przestrzeniach wystawienniczych. Szczególne wrażenie robiła hala E. Czy za rok infrastruktura Targów zmieni się i po raz kolejny zaskoczy zwiedzających?

Anna Prędota: Faktem jest, że nowe oblicze hal targowych oraz terminala wejściowego zrobiło duże wrażenie zarówno na wystawcach jak i na osobach odwiedzających targi. W grudniu rozpoczynamy modernizację pozostałych pawilonów wystawienniczych. Co prawda nie będą one posiadały takiej samej formy jak nowa hala E, ale z całą pewnością ich wygląd i funkcjonalność ulegnie znacznej poprawie. Również w grudniu rozpoczynamy budowę centrum kongresowego –tutaj jednak na końcowy efekt tej inwestycji będziemy musieli poczekać do edycji targów w roku 2013.

InfoBus.pl: Kiedy odbędzie kolejna edycja TRANSEXPO?

Anna Prędota: W 2011 r. zapraszam na targi w terminie 20 - 22 września.

InfoBus.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Transexpo
Kielce
targi
 • Leon – 11.11.2010

  Towarzystwo wzajemnej adoracji- szkoda kasy na takie targi

 • – 11.11.2010

  kolejny znawca sie znalazł....

 • he he – 12.11.2010

  a co miala powiedziec - ze nie odniosla sukcesu? co to bylby za manager! Ona sobie codziennie do lustra jak myje zeby ze 20 razy to powtarza

 • sukces, sukces – 12.11.2010

  BYŁ MEGA SUKCES

 • – 13.11.2010

  i następny znawca....

 • karol – 14.11.2010

  byłem widziałem-dramat naprawde

 • Piotr – 14.11.2010

  od kilku lat regularnie jeżdzę do Hannover-u i Kortrijk. W Kielcach byłem raz (pierwszy i ostatni). Zdecydowanie nie można tego nazwać targami...

 • Anna Prędota - Dyrektor Produktu – 16.11.2010

  Szanowny Panie Piotrze, skoro od lat regularnie jeździ Pan do Hannover i Kortrijk to zapewne zdążył Pan zauważyć, że targi IAA to targi poświęcone pojazdą użytkowym - sektor autobusowy jest jednym z punktów zakresu branżowego i nie jest on tematem wiodącym. Skoro jest Pan "stałym bywalcem" tych targów powinien Pan to zauważyć, jeśli nie to w 2012 proszę wziąć to pod uwagę. Targi TRANSEXPO to wystawa transportu zbiorowego osób - jeśli nie do końca Pan wie co termin ten oznacza proszę zasięgnąć wiedzy w prasie branżowej. W temacie BUSWORLD - przyznam Panu rację, że wystawa jest imponująca, prawdziwe targi autobusowe. Nie wiem czy Pan wie ale w 2009 roku była 20 edycja tych targów. TRANSEXPO w roku 2011 będzie miało swoją IX edycję. Zapewne nie był Pan na IX edycji BUSWORLD ponieważ gdyby było inaczej nie wypowiadał by się Pan w ten sposób o TRANSEXPO. Trochę więcej wiary w polskie wystawy Panie Piotrze - pozdrawiam Anna Prędota

 • – 16.11.2010

  może i ma racje. Jak by ni było to jest na co popatrzeć.

 • MAX – 18.11.2010

  ...cięta riposta:)

 • paweł – 18.11.2010

  ..cięta odcięta od rzeczywistości..z roku na rok jest coraz gorzej a powinno być chyba coraz lepiej? no ale to polska jest wystawa i to wiele tłumaczy ..autosan czy solbus też polski jest

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....