TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2010 – czas na autobusowe święto!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 29.09.2010 14:57:18 2 komentarze
TRANSEXPO 2010 – czas na autobusowe święto!

Już w przyszłą środę, 6. października startują autobusowe targi TRANSEXPO w Kielcach, które w tym roku także będą obfitowały w premiery i ciekawe prezentację. Uczestnictwo w targach potwierdziło już 150 firm. To jak na sytuację na polskim rynku autobusowym całkiem dobry wynik. Szczegółach tegorocznej imprezy rozmawialiśmy z Anną Prędotą, menadżerem Targów Kielce. Oto co nam powiedziała:
InfoBus.pl: VIII edycja targów TRANSEXPO rusza za tydzień, a udane targi to przede wszystkim premiery i debiuty nowych firm. Czy takie wydarzenia zobaczymy w tym roku na TRANSEXPO?
Anna Prędota, menadżer Targów Kielce: Oczywiście. Na tegorocznej wystawie zadebiutuje marka Van Hool, której oficjalne przedstawicielstwo otwiera Biura Podróży Funclub z Poznania. Kolejna nowość od Mercedes-Benz to Tourismo M2. Tourismo w nowej, 13m wersji zostanie zaprezentowane po raz pierwszy dla polskich klientów podczas właśnie tegorocznych targów TRANSEXPO. Nowy autobus cechuje się podwyższonym komfortem dla pasażerów pod względem przestronności wnętrza oraz ogromną przestrzenią bagażową wynoszącą około 12 m3. Nowe Tourismo może zabrać na pokład nawet 57 osób. Ponadto, autobus w wersji M2 prezentuje tak wysoką ekonomikę i niezawodność jak klasyczny model Tourismo 15 RHD. W jego wyposażeniu znajdą Państwo m.in.: silniki EURO5 i EEV, skrzynie biegów PowerShift oraz manualną, różne typy komfortowych foteli Mercedes-Benz, szeroki wybór tapicerek oraz mnóstwo innych udogodnień, dzięki którym każdy dopasuje swoje nowe Tourismo M2 do własnych potrzeb i upodobań. Standardowo montowane są polerowane felgi ze stopów lekkich ALCOA. Dodatkowo firma EvoBus zaprasza na jazdę próbną autobusem hybrydowym. Pierwsza jazda próbna odbędzie 06.10 po konferencji prasowej około godz. 12.00. Druga około godziny 16.00 tego samego dnia. Informacje na temat dokładnych godzin 'przejażdżki' będą podawane przez targowy radiowęzeł.


Również firma Drabpol pokaże na targach novum dla komunikacji będzie to Internet BOX, czyli mobilny HOTSPOT, który przeznaczony jest zarówno do autobusów miejskich, jak i turystycznych. Nieduże wymiary i zwarta budowa gwarantują niezawodność i zadowolenie. Internet BOX firmy Drabpol pozwala korzystać z Internetu, do którego dostęp zapewniony jest poprzez siec WiFi. Dwa niezależne modemy UMTS/3G zapewniają stały dostęp do sieci. Warto dodać, że system zastosowany jest obecnie m.in. w pięciu autobusach należących do gminy Swarzędz i sprawdza się bez zarzutu. Jego zasięg dochodzi aż do 300 metrów.
Na dużą uwagę zasługuje również zaangażowanie w tegoroczną edycję TRANSEXPO firmy Solaris Bus &Coach - partnera strategicznego targów. Polski producent nowoczesnych środków transportu komunikacji miejskiej inwestuje w najnowsze konstrukcje i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w pojazdach. Nie mniej ważne jest jednak bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego, w szczególności tych najmłodszych. Z tego powodu podpoznańska firma zainicjowała pilotażowy program edukacyjny o nazwie „W drogę z jamnikiem”. Jego głównym celem jest edukacja dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola. Całość programu zorganizowana jest w formie zabawy, by w ten sposób maksymalnie przyciągnąć uwagę maluchów. W ramach projektu dzieciom udostępnia się tzw. zestaw miasteczka drogowego, wykonany z miękkich materiałów, w skład którego wchodzą m.in.: samochody, auta uprzywilejowane, znaki drogowe oraz inne elementy odwzorowujące układ drogowy w skali mikro. Scenariusz zabawy to cykl zaplanowanych działań, kształtujących wyobraźnię dzieci, ucząc je, jak należy zachowywać się na drodze, na przykład podczas podróży do szkoły. Dzieci poznają znaczenie samochodów uprzywilejowanych oraz symbolikę najprostszych znaków ostrzegawczych. Spotkania kończą się zaprezentowaniem elementarza zachowania się w autobusach komunikacji miejskiej i autokarach. Przebieg edukacyjnej zabawy dla najmłodszych będzie można zobaczyć m.in. podczas tegorocznych targów TRANSEXPO. W drugi dzień wystawy, czyli 7 października na stoisku firmy Solaris w hali E, zostanie zaprezentowany program „W drogę z jamnikiem”z udziałem uczniów klasy II kieleckiej integracyjnej szkoły podstawowej.
Warto również zwrócić uwagę na wystąpienie MPK Poznań, które na stoisku w hali F będzie 'świętować' 130 - lecie swojej działalności. MPK Poznań przygotowało ponad to atrakcję dla zwiedzających w postaci zabytkowego ogórka, który będzie się prezentował również w hali F.
InfoBus.pl: Ilu już zgłosiło się wystawców i czy jest to większa liczba niż rok temu?
Anna Prędota: Na chwilę obecną lista wystawców i program targów jest już praktycznie domknięty. Tegoroczna wystawa TRANSEXPO zgromadziła 150 wystawców z 11 państw: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Słowacji, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Czech i Polski. Jest to ilość podobna do roku ubiegłego. Zwiększeniu uległa natomiast powierzchnia, jaką wynajęli wystawcy (2009 -7.000 mkw, 2010 - 7.400 mkw). Fakt ten nie ma związku z tym iż producenci autobusów wynajęli większe powierzchnie, ale z tym że na tegorocznej wystawie TRANSEXPO, po raz pierwszy w historii targów, zaprezentuje swoją ofertę 11 nowych firm dostarczających wyposażenie do stacji kontroli pojazdów. Są to czołowe firmy z branży, co naszym zdaniem dobrze rokuje na dalszy rozwój sektora wyposażenia stacji kontroli pojazdów oczywiście w ramach TRANSEXPO.
InfoBus.pl: Gdzie w tym roku odbędzie się gala wręczenia nagród Targów Kielce i jaka będzie towarzyszyła temu oprawa?
Anna Prędota: Tradycyjnie Gala połączona z bankietem odbędzie się w Exbudzie. Opinie są różne co do miejsca. Zdajemy sobie sprawę, że kolejne, wieczorne spotkanie w tym samym miejscu nie wszystkim naszym gościom się podoba. Ale po doświadczeniach zmiany miejsca w roku 2008, stare, sprawdzone kąty są zdecydowanie lepsze.
InfoBus.pl: W zeszłym roku mieliśmy konkurs kierowców. Czy w tym roku również przygotowaliście jakieś dodatkowe atrakcje dla zwiedzających?
Anna Prędota: Tak jak już mówiłam w poprzednim wywiadzie - w tym roku nie będzie Konkursu Kierowców. Decyzją IGKM wydarzenie to ma się odbywać w cyklu dwuletnim.
InfoBus.pl: 5. Targi to także spotkania organizacji działających w branży. Do tej pory spotkania na TRANSEXPO organizowały: IGKM, PIGTSIS oraz PSPA. Czy również w tym roku te izby będą obecne? Czy pojawi się ktoś nowy?
Anna Prędota: Tradycją stało się już, że dzień przed rozpoczęciem największych w tej części Europy targów transportu zbiorowego TRANSEXPO, odbywa się specjalistyczne seminarium techniczne, którego organizatorem jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej współorganizator targów TRANSEXPO.W tym roku na spotkaniu, które odbędzie się w Hotelu Łysogóry w Kielcach 5 października, poruszone zostaną między innymi problemy prawne, techniczne i środowiskowe branży autobusowej. O koncepcji rozwoju autobusów miejskich według opracowań UITP opowie Umberto Guida, Project Director European Bus System of the Future –UITP. Inne z tematów tego bloku poruszą Wojciech Przybylski, Dyrektor ds. Wdrożeń i Transferu Technologii Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie oraz profesor Jerzy Merkisz reprezentujący Politechnikę Poznańską. Uczestnicy dyskutować będą o aspektach technologicznych i konstrukcyjnych autobusów. W programie znalazły się wystąpienia między innymi na temat ewolucji układów napędowych autobusów miejskich, prac koncepcyjnych nad rozwiązaniami technicznymi autobusów o napędzie elektrycznym oraz rola i wpływu przetargów oraz zawartych w nich wymagań w procesie rozwoju konstrukcji autobusów miejskich z punktu widzenia użytkownika. Głos zabiorą prof. Zdzisław Chłopek z Politechniki Warszawskiej, dr Marek Gajdowicz, dyrektor techniczny VOITH TURBO, Krzysztof Olszewski - Solaris Bus &Coach, Vossloch Kiepe oraz Mieczysław Magierski, prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.
Pierwszego dnia targów w godzinach 11.00 –13.00 w Centrum Konferencyjne sala CK 3, odbędzie się Zgromadzenie Ogólne Członków Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych połączone z konferencją nt. „Wpływ podatków i opłat publicznych na konkurencyjność transportu autokarowego”.
Natomiast drugiego dnia targów w godzinach 10.00 - 15.00 w sali konferencyjnej w hali E odbędzie się konferencja organizowana przez PIGTSiS wspólnie z oddziałem Izby w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szczegółowy program targów znajduje się na www.transexpo.pl.
Taki w zarysie przygotowaliśmy w tym roku program targów. Myślę, ze jest on bardzo interesujący i dlatego serdecznie zapraszam do Kielc na targi TRANSEXPO 2010 w dniach 06 - 08 października.
InfoBus.pl: Bardzo dziękujemy za rozmowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Kielce
Transexpo
  • MB – 01.10.2010

    Jeżeli przejażdżka hybrydowym Mercedesem-Benzem ma się odbyć po konferencji, to bedzie to około godziny 13.

  • daniel – 10.10.2010

    Targi dramat z roku na rok coraz gorzej szkoda kasy i czasu lepiej pojechać do hanoweru jesli chce się coś zobaczyć ciekawego

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....