TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tragiczny wypadek we Francji
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 13.09.2012 22:06:42
Tragiczny wypadek we Francji

W imieniu redakcji składamy kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinom i Najbliższym Ofiar wypadku, jaki wydarzył się 11 września 2012 roku na zjeździe z autostrady w okolicach Miluzy. To tragiczne zdarzenie nastąpiło we wtorek rano. Autokar liniowy firmy Albatros z Przemyśla w barwach platformy Sindbad, realizujący połączenie z Polski do Francji południowej, uległ wypadkowi. Dwupokładowym autobusem typu Setra S 328 DT, podróżowało 65 osób i 3 członków załogi. Byli to pasażerowie z terenu całej Polski, a udawali się do Mulhouse, Cannes, Toulon, Lyon, Chalon-Sur-Sac, Marseille, Bollene, Nice. Pojazd wyjechał w poniedziałek z Przemyśla, trasą przez miasta na terenie południowej Polski do Słubic, gdzie do tego autokaru dowiezione zostały osoby z terenu północnej i centralnej Polski. W Słubicach około godzin 20.30 załoga autokaru została wymieniona i rozpoczęła trasę ze Słubic do Francji. Rano, z nieznanych przyczyn autobus przewrócił się na zjeździe z autostrady w okolicach Miluzy. W efekcie uderzenia o drogowy nasyp 2 osoby poniosły śmierć. Pozostałe 31 osób jest hospitalizowanych, pozostają one pod stałą opieką lekarzy, psychologów, przedstawicieli służb konsularnych oraz naszych pracowników. Według ostatnich informacji ponad połowa hospitalizowanych będzie mogła opuścić szpital w najbliższych kilku dni, stan 11 osób jest poważny, a 5 osób pozostaje w śpiączce. Po wypadku 29-letni kierowca prowadzący pojazd został poddany badaniu, badanie wykazało, że był trzeźwy. Autokar miał wszelkie wymagane badania techniczne. Przyczyny wypadku bada policja. Prawdodpobny przebieg wypadku można zobaczyć tutaj .

Na miejsce zdarzenia w godzinach popołudniowych dotarły dwa autokary zastępcze platformy Sindbad, z których jeden zabrał pasażerów do miast docelowych we Francji, natomiast drugi przejął pasażerów, którzy zdecydowali się na powrót do kraju. W godzinach wieczornych w dalszą podróż do Francji udało się w sumie 21 osób, które brały udział w wypadku. Autokarem zastępczym podróż kontynuowało 16 osób, 2 osoby pojechały do miasta docelowego koleją, a 3 zostały odebrane przez rodziny we Francji. Spośród 11 osób, które wczoraj opuściły szpital i spędziły noc Mulhouse, 8 zdecydowało o powrocie do Polski autokarem Sindbada, dwie kontynuują podróż, jedna osoba wraca do Polski indywidualnie. We wtorek popołudniu szpital miało opuścić kolejnych 10 osób, które odniosły lżejsze obrażenia. Osoby hospitalizowane, których stan określany był jako ciężki i zagrażający życiu były operowane, według lekarzy operacje się udały, jednak te osoby nadal znajdują się w ciężkim stanie.

Od razu po wypadku został powołany sztab kryzysowy firmy Sindbad, który udzielał na bieżąco informacji mediom w postaci komunikatów prasowych oraz rodzinom osób poszkodowanych w wypadku. Pasażerom i ich rodzinom udzielano wszelkich informacji za pośrednictwem infolinii +48 77 443 44 44. Tego samego dnia w godzinach wieczornych na miejscu dojechały autokarowy zastępcze oraz dwóch przedstawicieli firmy przewozowej, którzy na miejscu koordynowali transport osób do miast docelowych we Francji bądź do Polski. Polski MSZ uruchomił dla rodzin i bliskich specjalną infolinię kryzysową: +22 5239448, +22 5239248, także lokalna prefektura policji udziela informacji rodzinom poszkodowanych +33 389 24 90 25. Autokar przewoźnika ubezpieczony był w firmie HDI Asekuracja, gdzie poszkodowani powinni zgłaszać się celem uzyskania zwrotu kosztów, bądź odszkodowania związanego z wypadkiem. Kontaktując się z ubezpieczycielem należy podać: nr rejestracyjny pojazdu: RP 34993, numer polisy ubezpieczeniowej: KNB 0808700 datę zdarzenia: 11.09.2012.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
wypadek
Francja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....