TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TMB Barcelona kupuje 78 autobusów. Kwalifikacje w toku
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.02.2016 15:48:23
Czy nasi producenci mają szanse w barcelońskim przetargu? Firmy pokroju Castrosua wydają się mieć mocną pozycję w TMB.

Operator komunikacji ze stolicy Katalonii ogłosił pod koniec ubiegłego roku czteroczęściowy, trójstopniowy przetarg na dostawę 78 autobusów. Postępowanie jest prowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Do 28 grudnia zainteresowani producenci mogli składać wnioski o dopuszczenie do postępowania.

Transport Metropolitans de Barcelona rozpoczął pod koniec ubiegłego roku trójstopniowy przetarg na dostawę łącznie 78 autobusów miejskich. Zamówienie, które jest prowadzone w trybie negocjacyjnym podzielono na cztery części. Zainteresowani producenci mieli do 28 grudnia czas na złożenie wniosków o dopuszczenie do kolejnych etapów postępowania. TMB jest obecnie na etapie ich analizy i oceny.

Operator komunikacji ze stolicy Katalonii chce kupić 78 autobusów. Pierwsze zadanie opiewa na dostawę 40 pojazdów hybrydowych klasy mega, które mają być zasilane olejem napędowym. Drugie z kolei to 18 pojazdów o długości ok. 12 m napędzanych sprężonym gazem ziemnym. W części trzeciej natomiast TMB celuje w autobusy hybrydowe klasy maxi, które również będą zasilane olejem napędowym. W ostatnim zadaniu na oku przewoźnika jest 10 piętrowych solówek o napędzie hybrydowym lub opartym tylko na silniku diesla. 

Wszystkie pojazdy mają się znaleźć we flocie TMB w ciągu maksymalnie 9 miesięcy od podpisania umów z dostawcami. Operator do kolejnych etapów przetargu zakwalifikuje maksymalnie sześciu producentów lub dealerów autobusów. Przy ocenie przedstawionych TMB wniosków będzie branych pod uwagę łącznie pięć czynników.

W pierwszej kolejności będzie uwzględnione posiadane przez zainteresowane firmy doświadczenie w sprzedaży autobusów. TMB przyjrzy się także kondycji finansowej każdego z wnioskodawców. Kluczowy będzie także ich potencjał techniczny i możliwość płynnego, a także rzetelnego opłacania podwykonawców i dostawców podzespołów. Pod uwagę będzie brana także sieć autoryzowanych serwisów ulokowanych w Hiszpanii poszczególnych producentów.

Po zakończeniu etapu kwalifikacyjnego TMB rozpocznie negocjacje z poszczególnymi wykonawcami. Ma to poskutkować przedstawieniem wiążących ofert od tych, którzy zdecydują się pozostać w grze do końca procedury. Zwycięzców w poszczególnych częściach zamówienia mamy poznać wedle deklaracji operatora najpóźniej do końca maja. 

Wydaje się, że największe szanse na zdobycie kontraktów z tej puli mają hiszpańskie firmy, które kooperują z innymi producentami autobusów w formie zabudowywania gotowych podwozi. Niewykluczone, że m.in. Solaris powalczy o kawałek tego tortu. Przypomnijmy, że TMB zamówiło już u producenta z Bolechowa 15 hybrydowych Urbino 18 z napędem Allisona.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TMB Barcelona

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....