TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tłusty Czwartek? Gdynia proponuje... pączkobusa [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.02.2020 16:00:55
fot. gdynia.pl

Połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli tłusty czwartek i pączki dla mieszkańców razem z… promocją elektromobilności. Po świątecznej czapce przyszła kolej na wielkiego pączka na dachu elektrobusa – tym razem marki Mercedes. Na gdynian korzystających z komunikacji miejskiej czekała w czwartkowy poranek miła niespodzianka.

Jak w kreatywny sposób testować na ulicach Gdyni nowoczesne pojazdy? Na przykład z wielkim pączkiem na dachu. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wspólnie z Mercedesem przygotowało nietypową akcję promującą elektromobilność.


Z samego rana, gdy przed piekarniami ustawiały się długie kolejki po pączki, na ulice miasta wyruszył nowoczesny autobus elektryczny przystrojony w dobrze znany tłustoczwartkowy przysmak. A na pokładzie między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent ds. innowacji Michał Guć, pracownicy gdyńskiego PKA i przedstawiciele Mercedesa. Pasażerowie, którzy czekali na przystankach mogli liczyć na drobny poczęstunek.

"Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni. Gdynia to miasto pogodne i radosne, dlatego warto zaznaczyć tak miły dzień, jakim jest tłusty czwartek. Przy okazji promujemy naszą nowoczesną komunikację i zapraszamy do korzystania z niej. Dziś komunikacja jest nowoczesnym krwiobiegiem miasta" – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

"Gdynia stawia na elektromobilność. To już nie tylko trolejbusy, które są naszym znakiem firmowym, ale wkrótce na gdyńskich ulicach pojawią się też 24 elektrobusy" – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy na ulicach Gdyni pojawia się elektrobus z nietypową, przygotowaną i uszytą specjalnie na tę okazję dekoracją. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w ten sposób testuje pojazdy różnych producentów.

"Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że gdyńska komunikacja to przede wszystkim elektromobilność. To kierunek, w którym podążaliśmy i będziemy podążać. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup 24 autobusów elektrycznych oraz zainstalowanie specjalnej infrastruktury do ich doładowywania. Pokazujemy te pojazdy mieszkańcom Gdyni. Pierwszy z nich, Solaris jeździł z wielką czapką świętego Mikołaja, teraz na tłusty czwartek pokazujemy elektrycznego Mercedesa. Testowaliśmy również inne elektrobusy" – wymienił Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
test
elektrobus
PKA Gdynia
Mercedes
EvoBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....