TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

The GREAT Big Red Bus w Polsce
PAP - Opublikowano: 07.08.2013 09:24:01 2 komentarze
The GREAT Big Red Bus w Polsce

W porcie w Gdyni w poniedziałek zainaugurowano kampanię promocyjną GREAT Britain w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozpoczęło ją przybycie The GREAT Big Red Bus, najnowszego modelu autobusu jeżdżącego po Londynie, następcy legendarnego piętrowego Routemastera.Polska jest jednym z krajów odwiedzanych przez pojazd podczas kampanii GREAT promującej Wielką Brytanię na całym świecie. Do Gdyni autobus przypłynął promem. Został oficjalnie powitany przez prezesa zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Janusza Jarosińskiego oraz przez Honorowego Konsula Brytyjskiego w Gdańsku Andrzeja Kanthaka. Straż pożarna na cześć pojazdu wytworzyła wodny szpaler.

Kampania promocyjna w Polsce planowana jest na najbliższe półtora roku. W jej ramach w związku z odwiedzinami autobusu w poszczególnych miastach odbywają się np. projekcje filmów brytyjskich, pokazowe lekcje języka angielskiego oraz spotkania dotyczące biznesu, kultury i nauki.

'Chcemy pokazać Wielką Brytanię od najlepszej strony, że jest to kraj przyjazny dla wszystkich' - wskazał Robert Dąbrowski z działu handlowego ambasady brytyjskiej w Warszawie. Poinformował PAP, że w Polsce autobus w ciągu półtora miesiąca odwiedzi 15 miast m.in. Łódź, Radom, Warszawę, Wrocław, Oleśnicę, Kraków, Opole, Poznań oraz Krynicę-Zdrój podczas Forum Ekonomicznego. W środę autobus dotrze do Warszawy, gdzie ma być dwa tygodnie.

Dyrektor ds. handlu i inwestycji ambasady Martin Oxley podał, że po Londynie jeździ już 50 takich autobusów. Pierwszy wyjechał na ulice rok temu. Do 2016 roku w sumie ma kursować 600 takich pojazdów.

The GREAT Big Red Bus, najnowocześniejszy autobus wzorowany na legendarnym londyńskim piętrusie wyruszył w światową trasę w maju 2013 roku. Celem trasy jest wsparcie brytyjskich firm w rozwijaniu ich zagranicznych rynków, zainteresowanie inwestowaniem w Wielkiej Brytanii, a także zwiększenie liczby osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Światową trasę autobusu rozpoczęli w Nowym Jorku w maju 2013 roku książę Harry i premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Trasa obejmuje 4 kontynenty i 16 krajów, które dwa autobusy odwiedzą w ciągu 12 miesięcy. Na trasie są m.in. Indie, Korea Południowa, Rosja oraz Europa Środkowo-Wschodnia, m.in. Austria, Węgry i Polska.

Autobus może zabrać 78 pasażerów;ma wysokość 4,42 metra i jest o 12 cm wyższy od swego poprzednika. Dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej autobus wytwarza o 50 procent mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny pojazd z silnikiem diesla.

We wtorek autobus w Gdyni mają odwiedzić brytyjski minister ds. środowiska i rolnictwa Owen Paterson oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i główny geolog kraju Piotr Woźniak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdynia
  • dret – 07.08.2013

    Podróż takim cudem tylko pomarzyć to jest elita komunikacji miejskiej a nie tandetne urbino podróż nimi a fu

  • TranslatorPS – 09.08.2013

    Ten projekt to jest w sumie świetny przykład marnotrastwa publicznych pieniędzy. Pojemność ledwo sięga połowy przegubowca (a to tym stworem zastąpiono po części przeguby), kosztuje więcej niż zwykły piętrus przez napęd hybrydowy, do którego trudno mnie osobiście przekonać, a w dodatku, w przeciwieństwie do standardowego brytyjskiego piętrusa, londyńscy operatorzy nie moga wysłać tego na prowincję po zakończeniu kontraktu w Londynie. No i na koniec, choć de gustibus non est disputandum, wygląda jak wygląda...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....