Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać codzienny newsletter serwisu Transinfo.pl zapisz się na naszą listę.


zapisz się

Najczęściej czytane

Gorące tematy

I Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów

Autor: Aleksander Kierecki Opublikowano: 2007-10-30 16:06:05
infobus.pl - autobusy » wydarzenia czytano 8448 razy
W sobotę, 27. października, w ramach targów Tour Salon odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów, które zorganizowała redakcja magazynu Polski Traker BUS. W zawodach uczestniczyło 35 kierowców z całego kraju, w tym dwie panie. „Mistrzem Kierownicy”całych zawodów okazał się Piotr Preuss z Poznania, który startował w kategorii autobusów miejskich i tam zajął także pierwsze miejsce. W kategorii autokarów najlepszy był Rafał Wyżga. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach - autobusów miejskich (MAN Lion`s City) i turystycznych (MAN Lion`s Coach L).
Pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
Na kierowców czekał tor przeszkód, trzeba było m.in. przejechać przez skrzyżowanie tak, by nie potrącić przeszkód, zahamować w ściśle określonym punkcie i przejechać próbę czasową bez rozlania wody z przyczepionego do autobusu pojemnika. W zgodnej opinii startujących, najtrudniejszym elementem toru przeszkód był wjazd tyłem do garażu. W kategorii autobusów miejskich wystartowały dwie panie: Izbaela Słomkowska i Justyna Kobus. Jak zapewniła Izabela Słomkowska, na co dzień pracująca w MPK w Poznaniu, kobiety jeżdżą dużymi autami przynajmniej tak samo dobrze, jak panowie. Ona sama jeździ autobusem miejskim od roku, wcześniej była kierowcą ciężarówki. Jak stwierdziła, mistrzowskich umiejętności kierowca autobusu potrzebuje przede wszystkim wtedy, gdy ma do czynienia z bezmyślnością innych użytkowników drogi. –„Bardzo często zdarza się, że kierowcy samochodów osobowych zajeżdżają nam drogę. Nie myślą o tym, że my wieziemy pasażerów i musimy ostro hamować' - powiedziała Słomkowska. Panie bardzo dobrze spisały się w trakcie mistrzostw -Izabela Słomkowska zajęła czwarte miejsce w kategorii autobusów miejskich, druga z zawodniczek była 2. w tej kategorii.
Pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
Najlepsi polscy kierowcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez: Izbę Komunikacji Miejskiej, Ogólnopolskie Zrzeszenie Pracodawców Transportu Samochodowego, Polskiego Stowarzyszeni Przewoźników Autokarowych, MAN - STAR TRUCKS i Drabpol. Najlepsi z najlepszych wyjadą w przyszłym roku na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych do Mediolanu.
Pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
Ostateczna klasyfikacja pierwszych Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów przedstawiała się następująco:
Autobusy miejskie:
Piotr Preuss –czas 1.33 –I miejsce
Paweł Sztukiewicz –czas 1.41 –II miejsce
Justyna Kobus –czas 1.42 –III miejsce
Izabela Słomkowska –czas 2.24
Wojciech Janicki –czas 2.30
Romuald Musiałowicz –czas 2.42
Daniel Szukalski –czas 2.49
Marek Kobus –czas 3.00
Piotr Gudzak –3.14
Daniel Duda –czas 3.16
Przemysław Kulczyński –3.21
Ireneusz Tausz –czas 3.31
Adam Dziedzic –czas 3.41
Dominik Talkowski –czas 3.54
Grzegorz Manowiecki –czas 4.09
Leszek Wichłacz –czas 4.15
Robert Nowak –czas 4.30
Krzysztof Słomian –czas 4.57
Grzegorz Nowak –czas 5.21
Karol Fluder –czas 5.22
Zenon Kujawa –czas 5.42
Marcin Papież –czas 6.31
Robert Cackowski –czas 6.42
Andrzej Jankowiak –czas 7.12
Krzysztof Romanowski –czas 9.49
Pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
Autobusy turystyczne:
Rafał Wyżga –czas 2.41 –I miejsce
Zbigniew Wójciak –czas 2.43 –II miejsce
Dariusz Przytuła –czas 4.56 –III miejsce
Michał Halat –czas 5.14
Mirosław Braczyński –czas 5.34
Michał Borkowski –czas 5.35
Arkadiusz Wieczorek –czas 6.23
Stanisław Smyk –czas 7.20
Łukasz Jeżyk –czas 9.57
Krzysztof Klimek –czas 10.23
Pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców AutobusówPierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
Podziel się z innymi
Komentarze (0)
Dodaj komentarz (może pojawić się z 15 minutowym opóźnieniem)




InfoBus nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w portalu infobus.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraĽliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądĽ skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Zobacz inne artykuły na podobny temat

Redakcja

Karol Wach
Karol Wach
redaktor prowadzący
Aleksander Kierecki
Aleksander Kierecki
redaktor naczelny
Kontakt:
a.kierecki@transinfo.pl
+ 48 71 750 1976
+ 48 506 03 71 71
Załóż swój blog

Polecamy czasopisma

Prawo

Bartosz Mazur
Bartosz Mazur
1 Czerwca 2013, 23:53:52 czytane 10797 razy 0 komentarzy RSS wpisy

Na gorąco

Karol Wach
Karol Wach
KaWa na ławie
16 Maja 2014, 15:41:13 czytane 1751 razy 2 komentarzy RSS wpisy

Zarządzanie

Wojciech Bąkowski
Wojciech Bąkowski
20 Stycznia 2014, 13:49:13 czytane 5169 razy 1 komentarzy RSS wpisy
Michał Wolański
Michał Wolański
29 Maja 2013, 9:46:01 czytane 9078 razy 8 komentarzy RSS wpisy
Adam Fularz
Adam Fularz
19 Września 2012, 11:55:08 czytane 12318 razy 11 komentarzy RSS wpisy
Tomasz Adamkiewicz
Tomasz Adamkiewicz
Słupsk i transport publiczny
18 Kwietnia 2011, 21:32:39 czytane 22835 razy 2 komentarzy RSS wpisy
Przemysław Lewicki
Przemysław Lewicki
Szczecinek i komunikacja publiczna
6 Listopada 2010, 10:58:29 czytane 26180 razy 6 komentarzy RSS wpisy

Technika

Grzegorz Pluta
Grzegorz Pluta
Systemy Informacji Pasażerskiej
27 Czerwca 2014, 22:04:11 czytane 29309 razy 3 komentarzy RSS wpisy

Busblogi

Szymon Klemba
Szymon Klemba
Transport zbiorowy w aglomeracji łódzkiej
16 Grudnia 2011, 22:38:26 czytane 9346 razy 1 komentarzy RSS wpisy
Marek Sieczkowski
Marek Sieczkowski
Być kierowcą
13 Stycznia 2012, 15:07:17 czytane 7167 razy 1 komentarzy RSS wpisy
Andrzej Pionka
Andrzej Pionka
Za zachodnią granicą
1 Sierpnia 2012, 23:58:39 czytane 6073 razy 2 komentarzy RSS wpisy