TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Testy: Mercedes w Świebodzicach, SOR w Rybniku, a Ursus w Nysie
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.06.2017 13:34:11 4 komentarze
Testy: SOR w Rybniku

Letnie miesiące to wdzięczny termin do przeprowadzenia testów autobusów, szczególnie jeżeli niebawem planuje się ich szersze zakupy. Stąd też wzmożony ruch demonstracyjnych modeli producentów.

Najaktywniej w czerwcu działa czeski SOR, który zorganizował elektryczne tournée po naszym kraju. Pisaliśmy o Tczewie i Meteorze, natomiast wcześniej pojazd EBN11 pojawił się na moment w Rybniku. Jak poinformował nas Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, 13 czerwca czeski elektrobus rzeczywiście jeździł po mieście, ale były to wyłącznie kursy techniczne.

- "Elektrobus nie przewoził pasażerów. Chcieliśmy pokazać przewoźnikom jak on działa – wyjaśnia Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.

Prawdopodobnie elektrobus jeszcze raz pojawi się w Rybniku, być może już w lipcu. Przypomnijmy, że testowy SOR EBN 11 ma silnik o mocy 120kW i akumulator o pojemności 172 kWh. Jego maksymalna prędkość wynosi 80 km/h. Zasięg elektrobusu uzależniony jest od natężenia ruchu, wynosi od 265 do 350 km. Czas ładowania akumulatorów litowo-jonowych wynosi 5-7 godzin.

Świebodzice z srebrną gwiazdą

Od 23 czerwca, przez najbliższe dwa tygodnie po ulicach Świebodzicach kursuje testowy standardowy autobus Mercedes-Benz Conecto LF najnowszej generacji.

-"Nie jest to jednak nowy nabytek miasta, lecz auto testowe, przekazane przez firmę Mercedes-Benz, która jest dostawcą pojazdów, służących do transportu pasażerów komunikacją miejską. Pojazd bardzo się wyróżnia, bo miejskie autobusy są w kolorze złotym i mają emblematy miejskie. Autobus ma najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, ale nie ustępują one tym, zastosowanym w pojazdach jeżdżących po Świebodzicach - mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach. - Srebrny mercedes będzie jeździł na linii nr 1 przez najbliższe dwa-trzy tygodnie. A w przyszłym roku na trasie ma się pojawić kolejny, czwarty autobus, który zostanie zakupiony w ramach projektu związanego z tzw. niską emisją. Umowa na dofinansowanie tego zadania jest już podpisana. Przetarg na zakup autobusu będzie ogłoszony w 2018 roku."

Nysa na elektrycznym kursie

Od 12 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Nysie rozpoczął testy autobusu elektrycznego Ursus City Smile 12LFE. Prezes MZK, Piotr Janczar podkreśla, że jeśli spółka zdecyduje się na zakup, będą to pierwsze tego typu pojazdy komunikacji publicznej na Opolszczyźnie. Jednocześnie trwają prace nad przygotowaniem rozwiązań, które pozwolą pasażerom na zakup biletów poprzez aplikację w telefonie tzw. e-bilet.

Dwutygodniowe testy były związane z chęcią przystąpienia spółki do przetargu, jaki zostanie ogłoszony na obsługę pasażerską po remoncie centrum Nysy i budowie centrum przesiadkowego. Przewoźnik wyłoniony z przetargu będzie kursował od śródmieścia do przystanku na Piłsudskiego właśnie dwoma autobusami elektrycznymi w ramach ograniczenia tzw. niskiej emisji. Jak dowiedzieliśmy się, pod tym kątem MZK będzie testował także inne autobusy elektryczne m.in. czeski model EBN11.

Ponadto nyska spółka przygotowuje się od 1 lipca br. do uruchomienia linii nocnej. Kursy w ramach tej linii jeździć będą w weekendy tj. piątek, sobota i niedziela w godzinach od 0:15-4:00 na trasie: Piłsudskiego - Długosza- Rodziewiczówny – Mickiewicza – Moniuszki - Piastowska- Kolejowa – Bramy Grodkowskiej – Słowiańska- Poniatowskiego- Otmuchowska – Skorochów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
ZGK Świebodzice
MZK Nysa
ZTZ Rybnik
 • Sbc – 26.06.2017

  Nie wierze jakoś w taki zasięg tego elektrycznego SORa. :) bujda na kółkach

 • Jakieś jaja – 27.06.2017

  Piszący artykuł jak zwykle napisał głupotę.Gdyby ten autobus miał przejechać tylko 265 km na baterii 172 kilowatowej, to musiałby zużywać trochę więcej niż 0,6 kW na kilometr. A przy przejechanych 350 kilometrach na baterii 172 kW, to niej niż 0,5 kW na kilometr. To znaczy zużycie energii jak w osobówce. Może to jest pierwszy prototyp NCBR. Jeśli tak to zacznę wierzyć w plan Morawieckiego.

 • sbc – 28.06.2017

  Nie nie jest, dajcie spokój, max 160km.. kit ludziom wciskać.

 • .lda – 27.07.2017

  Aktualnie ten zielony Sor jest na testach w Nysie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....