TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tczew: Nie śpieszno im po bilet
NASZE MIASTO 22.03.2008 - Opublikowano: 27.03.2008 11:17:48
Tczew: Nie śpieszno im po bilet
Nikłe są szanse na to, aby w tym roku w czwartym, co do wielkości ośrodku w województwie –Tczewie pojawił się bilet metropolitalny.
Władze miasta tłumaczą, że szanse na przystąpienie do Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej są mało realne z przyczyn formalnych. W tym roku kończy się umowa z firmą świadczącą usługi komunikacyjne - Veolią Transport Tczew. W pierwszej kolejności trzeba zorganizować przetarg, a dopiero wówczas myśleć o wprowadzeniu takiego biletu. Dodają, że ostateczna decyzja nie zależy tylko od nich. Jeszcze dwie gminy: Tczew i Pszczółki, które też nie włączyły się w tę inicjatywę.
- Cały czas rozważamy wprowadzenie takiego biletu, ale trudno powiedzieć, czy stanie się to na początku 2009 roku - przyznaje Zenon Odya, prezydent Tczewa. - Najpierw musimy przygotować umowę na usługi komunikacyjne. Do końca czerwca trzeba rozstrzygnąć przetarg.
Władze chcą przyjrzeć się te, jak pomysł sprawdza się na terenie związku. Czy w mieście pojawi się wspólny bilet, zależy też po części od dwóch gmin: Tczew i Pszczółki, które leżą pomiędzy Tczewem, a Pruszczem Gdańskim (w tym ostatnim taki bilet już funkcjonuje).
- Jeżeli te gminy uznają, że od początku nowego roku nie wejdą do związku, to po co mamy się tam pchać - pyta prezydent. - Na decyzję mamy około 3 lat. Nie musimy się spieszyć. Tym bardziej, że sprawa wymaga czasu i dostrzeżenia wszystkich plusów i minusów.
Władze pozostałych gmin też nie spieszą się po wspólny bilet. - Dla mnie ta idea jest bardzo fajna, ale wymaga głębszego przemyślenia - uważa Roman Rezmerowski, wójt gm. Tczew. - Musimy dokładnie sprawdzić na jakich zasadach miałaby funkcjonować, zwłaszcza od strony finansowania. Skutki pochopnych decyzji mogłyby być nieodwracalne dla budżetu gminy.
- Obszar metropolitalny jest nam bardzo bliski i na pewno taki wspólny bilet by się przydał - mówi Anna Gołkowska, wicewójt gm. Pszczółki. - Byłby udogodnieniem dla ludzi dojeżdżających do pracy, szkół, czy ośrodków kultury.
O tym, jak bardzo potrzebny jest taki bilet, przekonują sami mieszkańcy.
- z Tczewa codziennie dojeżdża wielu ludzi do pracy do Trójmiasta, w tym ja - zauważa Mariusz Wroński z Tczewa. - Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędziłoby się wiele czasu, a przy tym pieniędzy.
- Do Gdańska jeżdżę do szkoły i widzę te kolejki przy kasach - mówi Malwina Musiał z Gorzędzieja. - Jeden wspólny bilet ułatwiłby więc życie.
Bilet metropolitalny funkcjonuje od stycznia. Za 18 zł każdy, kto go zakupi może podróżować całą dobę środkami komunikacji publicznej (tramwajami, autobusami, trolejbusami i kolejką), na terenie Trójmiasta, Redy, Rumi, Wejherowa, Pruszcza Gd., oraz gmin: Luzino, Kosakowo, Kolbudy, Wejherowo, Pruszcz Gd. oraz Żukowo.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
bilet
Trójmiasto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....