TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szybciej poznańskim autobusem do ronda Śródka
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2019 10:00:48
Szybciej autobusem do ronda Śródka; fot. ZDZ Poznań

Już w tym tygodniu poznańscy pasażerowie autobusów jadących ulicą Podwale będą mogli szybciej dojechać do ronda Śródka - dzięki buspasowi na dojeździe do ronda od strony Zawad.

Poznańską ulicą Podwale kursuje aż 10 linii autobusów komunikacji publicznej. W godzinach szczytów komunikacyjnych znaczna część pasażerów jadących od strony ulic Hlonda i Zawady nie dojeżdża do przystanku na Śródce, gdzie znajduje się punkt przesiadkowy. By zaoszczędzić czas wysiadają wcześniej na przystanku przy ul. Podwale i pieszo dojść do ronda. W ten sposób zyskują kilka minut, podczas gdy autobusy stoją w korku.

Zgodnie z nowym projektem, zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, na ulicy Podwale wyznaczony zostanie buspas na prawym skrajnym pasie. 200-metrowej długości pas zacznie się za przejściem dla pieszych i zakończy przed samym rondem. Przeznaczony będzie do jazdy na wprost dla autobusów i pojazdów dopuszczonych (taksówek, pojazdów służb miejskich, pojazdów elektrycznych, motorowerów i motocykli). Dla pozostałych pojazdów na tym pasie obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo w ulicę Wyszyńskiego. Organizacja ruchu na pozostałych pasach nie ulegnie zmianie.

W dwie minuty

Powyższe rozwiązanie jest kontynuacją polityki zrównoważonego transportu zapewniającej możliwie korzystne warunki ruchu nie tylko pojazdom komunikacji zbiorowej, ale też służbom miejskim i innym preferowanym w przestrzeni miejskiej pojazdom.

Po wprowadzeniu zmian autobusy będą pokonywać ten odcinek w około 2 minuty, zamiast 7 do 10 jak to ma obecnie miejsce. Dzięki temu zwiększy się także regularność przejazdów, co jest ważne dla tysięcy osób, które przesiadają się na Śródce.

W celu czytelnego wskazania nowej organizacji ruchu na ul. Podwale wykonane zostanie stosowne oznakowanie pionowe i poziome. Podobna organizacja ruchu była już wprowadzona w tym miejscu podczas remontu torowiska tramwajowego na rondzie Śródka i funkcjonowała prawidłowo.

To nie koniec

Po wprowadzeniu buspasa przy rondzie Śródka w przyszłym roku planowane są kolejne postulowane przez radę osiedla etapy zmian w organizacji ruchu dla tego obszaru, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu w rejonie Śródki. Pozwolą one m.in. na wyeliminowanie ruchu tranzytowego ul. Bydgoską przez wprowadzenie jednego kierunku ruchu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Gdańskiej.

Jednocześnie uporządkowane zostanie parkowanie, wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy i inne korekty organizacji ruchu.

Działania te zapewnić mają miedzy innymi bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do znajdującego się na Śródce ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niesłyszących.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....