TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szkolne nowości na świecie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 18.01.2012 22:53:15 1 komentarz
Szkolne nowości na świecie

Podczas, gdy w Polsce w temacie autobusów szkolnych zaległa cisza i w zasadzie do kolejnego większego wypadku nic tutaj się nie wydarzy, to na świecie sporo się tutaj dzieje. Chińczycy stawiają na bezpieczeństwo i kopiują amerykańskie gimbusy, a Amerykanie wybierają CNG.

Chińska firma Kinglong potwierdziła, że wyprodukowała prototyp autobusu szkolnego zgodnego wyglądem i parametrami technicznymi z amerykańskimi normami federalnymi w zakresie bezpieczeństwa w transporcie szkolnym. Pojazd ten będzie miał swoją premierę w tym roku. To pierwsze podejście Chińczyków do ogromnego rynku pojazdów szkolnych w Ameryce Północnej. Te dość proste i tanie konstrukcje są idealnym poligonem doświadczalnym dla dalszej ekspansji firmy Kinglong w USA i w zasadzie ten wybór nie dziwi. Pojemność nowych autobusów będzie się wahać od 30 –50 miejsc pasażerskich.

Chińska firma twierdzi, że przy okazji tego projektu równocześnie opracowywała nową technologię pod względem bezpieczeństwa dla swoich gimbusów –na rynek loklany. W Chinach miało miejsce ostatnio kilka poważnych wypadków z udziałem autobusów szkolnych. Ostatnio przeciążony minibus, który przewoził dzieci w wieku przedszkolnym zderzył się czołowo z ciężarówką w prowincji Gansu, w zachodnich Chinach. Na miejscu poniosło śmierć 18. osób. Dlatego też chińscy producenci poszukują obecnie nowych rozwiązań, aby wprowadzić bezpieczniejsze gimbusy. Czy to by oznaczało, że klasyczne amerykańskie „gimbusy”, znane z amerykańskich filmów i będące jednym  z symboli USA pojawią się szerzej na chińskich drogach? Wątpliwe. Szybciej to amerykańskie dzieci będą jeździć do szkół chińskimi „schoolbus”-ami, które będą wyglądała prawie tak samo jak te oryginalne …. 

Bezpieczeństwo chińskich gimbusów

Coś jest na rzeczy z tym zachwianym poczuciem bezpieczeństwa w chińskich gimbusach, gdyż kolejna firma zabrała się za ten temat. Yutong przeprowadził pierwszy testy rollover autobusów szkolnych w Chinach. Lepiej późno niż wcale…Do tego celu wybrano dwa pojazdy: 10-metrowy i 6-metrowy. Oczywiście test wypadł pomyślnie, a wynik pokazują, że struktura konstrukcji nie została uszkodzona po wywróceniu się pojazdu. Poprzez to badania Yutong chce udowodnić, że nie tylko lokalni producenci autobusów szkolnych są w stanie tworzyć profesjonalne gimbusy, ale również poziom bezpieczeństwa tych pojazdów jest całkiem dobry. Z nagrania wideo testu widać, że struktura autobusu nie została zdeformowana i przestrzeń przeżycia jest odpowiednia.

Gazowe gimbusy

A co robi wobec chiński zakusów potentat i legenda amerykańskiej produkcji autobusów szkolnych - Thomas Built Buses? Stawia na gaz. W zeszłym roku m.in. Kansas City zakupiło flotę 47 nowych autobusów szkolnych Thomas Built HDX zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) i z silnikiem zainstalowanym z tyłu pojazdu (większość amerykańskich gimbusów to pojazdy przedniosilnikowe). Równolegle na terenie miasta zbudowano stację zasiania gazem z 35 punktami nocnego tankowania autobusów szkolnych. W rezultacie codziennie rano pojazdy są zatankowane i mogą wyruszyć w trasę, oszczędzając czas i koszt obsługi. Całość inwestycji został sfinansowana w ramach 4. milionowej dolarów dotacji z US Department of Energy. W USA galon CNG kosztuje 1,19 dolarów, natomiast Diesel - 3,29 dolarów za galon. Oprócz oczywistych oszczędności, pojazdy są przyjazne dla środowiska. Poza tym podobno kierowcy uwielbiają prowadzić nowe autobusy. Cenią je zwłaszcza za lepszą widoczność i promień skrętu. Dodatkowo w ziemie zdecydowanie lepiej zachowują się na drodze, ponieważ z tyłu silniki zapewnia im większą wagę i lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Dodajmy, że Thomas Built oferuje także hybrydowe autobusy szkolne z system Eaton.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
gimbus
King Long
CNG
  • szofer – 19.01.2012

    ergonomia w kabinie rewelacja projekt chyba z Rosji piękne nity śruby na zewnątrz / porażka

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....