TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczytno wybiera Solarisa, a odrzuca Eurabusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.06.2020 14:00:23
Szczytno wybiera Solarisa, a odrzuca Eurabusa

Szczytno rozstrzygnęło przetarg na dostawę dwóch elektrobusów klasy MIDI z ładowarkami plug-in. Wybór padł na Solarisa. Z kolei oferta warszawskiego Veramo oferującego pojazdy marki Eurabus została odrzucona z dosyć błahego powodu.

Co dla Szczytna?
Szczytno chce dwóch elektrobusów. Ma to być jednoczłonowa konstrukcja klasy MIDI przeznaczona do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Dopuszczono pojazdy niskowejściowe jak i w pełni niskopodłogowe. Wymiary nadwozia określono na 8,7 - 9,3 m, wysokość do 3,4 m i szerokość 2,4 - 2,5 m.

Pojazdy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 45 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Napęd ma być oparty na jednym lub dwóch silnikach trakcyjnych o łącznej mocy 150 kW. Pojazdy mają być wyposażone w baterie trakcyjne, które mają pozwolić na przejechanie min. 90 km na jednym ładowaniu. Ich pełne naładowanie ma zająć nie więcej niż sześć godzin. Proces ładowania baterii będzie się odbywał przez złącze plug-in.

Elektrobusy mają być objęte trzyletnią gwarancją całopojazdową oraz dziesięcioletnią na baterie. W przypadku tej drugie spadek pojemności zasobników energii nie może być niższy niż 80%. Prócz elektrobusów ich dostawca ma przekazać także dwie ładowarki mobilne o mocy min. 40 kW każda. Termin realizacji całego zamówienia to 12 miesięcy od podpisania umowy.

Eurabus wypada, wchodzi Solaris
27 kwietnia minął termin składania ofert. Miasto na zakup małych elektrobusów oraz ładowarek przygotowało 5 116 800 PLN brutto. To daje średnią wycenę za "elektryka" z ładowarką w wysokości 2 080 000 PLN netto. Z dwóch ofert jedna zmieściła się w tych szacunkach.

Pierwszą przedstawiła warszawska firma Veramo, która oferował niemieckie elektrobusy marki Eurabus. Dodajmy, że obie firmy już wspólnie współdziałały przy okazji drugiego podejścia do programu E-Bus. W Szczytnie Veramo proponuje model Eurabus Gran, który jeszcze nie istnieje. Oferta opiewała na 4 397 504 PLN brutto, co dawało cenę jednostkową 1 787 603,25 PLN netto.

Nieco ponad budżetem był Solaris, który zaproponował Urbino 8,9LE electric. Za całość zaoferował 5 288 262 PLN brutto, co dało cenę jednostkową 2 149 700 PLN netto.

Półtora miesiąca czekaliśmy na rozstrzygnięcie. Wczoraj, 9 czerwca je poznaliśmy werdykt. Szczytno postawiło na Solarisa. Veramo zostało odrzucone ponieważ nie uzupełniło wymaganych dokumentów, a jego prośba o wydłużenie terminu na ich dostarczenie nie została uwzględniona przez miasto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Szczytno
UM
ZKM Szczytno
Solaris
Veramo
Eurabus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....