TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczecin: Bokser zaatakował kierowcę, a potem … autobus
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.03.2019 10:00:31
Szczecin: Bokser zaatakował kierowcę, a potem … autobus

8 marca miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja w szczecińskim autobusie linii A. Agresywny mężczyzna wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicą podczas jazdy. Sytuacja miała miejsce dokładnie o godz. 6:47 , kiedy pojazd przejeżdżał akurat ruchliwą trasą w kierunku Szczecina Zdroje i osiedla Słonecznego.

Agresor zdenerwował się tym, że kierowca nie zatrzymał się na "przystanku na żądanie". Problem w tym, że linia, którą jechał, jest pospieszna i nie obsługuje tego przystanku. Mężczyzna nie dał sobie tego wytłumaczyć, otworzył drzwi do kabiny i zaczął szarpać kierownicę i prowadzącego pojazd. W monitoringu wydarzenie wygląda bardzo niebezpiecznie i mogło skończyć się tragicznie, ponieważ autobus był w ruchu i znajdował się na Estakadzie Pomorskiej.

Cała sytuacja trwała kilkadziesiąt sekund, kierowcy udało się zatrzymać autobus i wypchnąć agresywnego pasażera. Ten próbował jeszcze dostać się do wnętrza uderzając i kopiąc w drzwi. Na miejsce została wezwana policja.

Nikt nie pomógł

W pojeździe w trakcie tego zdarzenia znajdowało się kilka osób. Niestety żadna z nich nie pomogła kierowcy w tej trudnej sytuacji. Podobnie jak mijający autobus kierowcy samochodów osobowych.

Dlatego z całą pewnością można powiedzieć, że pan Józef jest bohaterem, który uratował życie pasażerów, których wiózł i kierowców jadących tą samą drogą, co pojazd komunikacji miejskiej. Kierowca pracuje w Szczecińskim Przedsiębiorstwie Autobusowym "Dąbie" od 1988 roku.

Policja szuka

Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" zawiadomiło o sprawie policję. Potwierdza to st. sierż. Ewelina Sierzchuła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Staramy się zatrzymać tego mężczyznę. Bardzo wstępnie zakwalifikowaliśmy to zdarzenie jako uszkodzenie ciała i sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – powiedziała nam policjantka. W torbach pozostawionych przez agresora w autobusie znaleziono m.in. dokumenty oraz rękawice bokserskie.

Film z monitoringu znajduje się TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Szczecin
SPAD Szczecin
 • Mateusz Sikorzyński – 09.03.2019

  Była jedna osoba w autobusie przy kierowcy.

 • Wojciech Parobi – 09.03.2019

  Ogólnopolska znieczulica. Niezależnie co dzieje się w autobusie wszyscy wymagają od kierowcy, żeby był : policjantem, ratownikiem, negocjatorem i terminatorem.

 • Piotr Kamyszek – 09.03.2019

  Znieczulica. ....u nas w Bolesławcu miała miejsce kiedyś sytuacja że rewizor i kierowca byli bici i nikt z pasażerów im nie pomógł a była to godzina 13 30....także Znieczulica i egoizm w narodzie rośnie w siłę niestety przykre to jest😢

 • Piotr Zawisza – 09.03.2019

  Dlatego absolutnym standardem, wrecz wymogiem powinno byc calkowite odseparowanie kierowcy od przestrzeni pasazerskiej. Niestety jest odwrotnie, pelne kabiny sa wyjatkiem i doslownie kazdy ma swobodny dostep do kierowcy. Nie wspominajac juz o takich codziennych sytuacjach jak stanie pasazerow w pierwszych drzwiach i zaslanianie widocznosci.

 • Mariusz Łojko – 09.03.2019

  Jak chodzi o osobę niepełnosprawną, to bardzo chętnie szczeciński tłumek i niestety także kierowcy dają upust swojemu zdziczeniu.

 • Piotr Janiszewski – 09.03.2019

  A dziwne dziś był w szpitalu w Bydgoszczy ręką cała spuchnieta i w gipsie

 • Arkadiusz Spętany – 09.03.2019

  A może zacznijmy od tega że linię A obsługuje "klonowica" a nie "dąbie" po drugie to linie pośpieszne które obsługuje "dąbie" to B na przemian z "kloniwicą", C, G i H.

 • Marek Getsome – 11.03.2019

  mam pytanie do osób mówiących o znieczulicy. Załóżmy że pomagam kierowcy i biedny pasażer mnie oskarża o napaść (podstawmy sobie jeden z wielu przypadków z przekroczenia obrony koniecznej wleczonych przez naszych kochanych prokuratorów) czy zajezdnia Klonowica wspiera mnie pomocą prawną? Czy jeżeli bym wypchnął napastnika z autobusu a o by się poślizgną na mokrym asfalcie i np wybił zęba jakie duże odszkodowanie mógł by dostać i czy spłatę rozłożono by mi na raty czy nie?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....