TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Systemy PIXEL w nowych autobusach KPK Białystok
PIXEL InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2015 15:42:58 5 komentarzy
Systemy PIXEL w nowych autobusach KPK Białystok

Bydgoska firma PIXEL wyposażyła kolejne autobusy dostarczone dla KPK Białystok w innowacyjny System Informacji Pasażerskiej.

Pod koniec listopada białostocki przewoźnik odebrał 5 przegubowych niskopodłogowych autobusów marki Mercedes Citaro G C2 z silnikami spełniającymi normę emisji spalin EURO6.

Wszystkie pojazdy dostarczone do KPK zostały wyposażone przez PIXEL w systemy głosowych zapowiedzi przystanków i informacji pasażerskiej (SIP). Zainstalowany SIP składa się z czterech wewnętrznych wyświetlaczy LCD - XID 230 i 380, zewnętrznych tablic LED: tablicy przedniej XTD 16x112 RGB, bocznej XTD 16x84 oraz numerowej XTD 16x28. Informacja pasażerska rozszerzona jest o kolorowe tablice numerowe dla osób niedowidzących typu XTD 32x48 RGB. Całym systemem zarządza autokomputer ASTERIX z wbudowanym asystentem ekonomicznej jazdy oraz integrujący system zliczania pasażerów.

Realizując zadanie kompleksowego wyposażenia pojazdów PIXEL dostarczył również system monitoringu wizyjnego, który rejestruje obraz i dźwięk z 9 kamer IP zainstalowanych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu rozbudowany o wiele funkcjonalności użytkowych. Wszystkie pojazdy są zarządzane poprzez centralną aplikację za pomocą, której można uruchomić podgląd obrazu w trybie on-line z dowolnego pojazdu. Jako atut swojego oprogramowania bydgoska firma wskazuje wysoką funkcjonalność, która umożliwia zdalne zamawianie i pobieranie nagrań na serwer KPK (WiFi, GSM).

Dostawa systemu dla KPK Białystok jest już trzecim tegorocznym wdrożeniem realizowanym przez firmę Pixel dla Białegostoku. W drugim kwartale br. systemy bydgoskiego producenta zainstalowano w dwóch pojazdach marki Kapena, które kupiła spółka KPKM Białystok. Pojazdy wyposażono w system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych oraz system monitoringu wizyjnego.

W październiku natomiast Pixel dostarczył pakiet urządzeń do 3 pojazdów dla KZK Białystok, w ramach kontraktu realizowanego przez firmę Solaris. Podobnie jak w poprzednich kontraktach zainstalowano w nowych Solarisach system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych, system zliczania pasażerów oraz system monitoringu wizyjnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PIXEL
KPK Białystok
Mercedes
 • Stanisław – 02.12.2015

  Skoro już kopiujemy żywcem to by wypadało zmienić formę gramatyczna do końca artykułu :-)

 • A jak – 02.12.2015

  Hehe caly niedoskonaly pixel...

 • Kraki – 02.12.2015

  Ale brzydki kolor tych tablic widac ze zaczeli robic sami.

 • Białostoczanin – 03.12.2015

  Hehe...ale z tego co wiem, to kolorystykę będzie ustalał organizator. A to były kolory pokazowe, ustawione przez KPK :) Ogólnie fajny pomysł z tą różną kolorystyką

 • fjodor – 05.12.2015

  A może by redakcja opisała wspaniały system informacji pasażerskiej dla Warszawy jakim jest NOVAMEDIA w Solarisach?! Ogólnie dostarczono z nowego kontraktu 78 autobusów na Stalową, z tego nie wszystkie jeszcze wyjechały na miasto, a codziennie jest 20-30 napraw.. W tym takie, że w nocy rzekomo naprawione, a auto nawet nie jest w stanie wyjechać, bo system nie działa! Mam nadzieję, że warunkami przetargu zainteresuje się CBŚ!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....