TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Systemy Autobusowe zadbają o trzeźwość kierowców MZA Warszawa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.05.2019 14:00:19
Systemy Autobusowe zadbają o trzeźwość kierowców MZA Warszawa

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe wybrały dostawcę blokad alkoholowych do przynajmniej 555 autobusów. 17 maja wybór przewoźnika padł firmę Systemy Autobusowe. Tańsza oferta Drager Safety Polska została odrzucona.

Na wstępie należy wskazać, że w tej chwili ok. 600 pojazdów MZA posiada już alcolocki. Z kolei od połowy marca największy miejski przewoźnik w Polsce szukał firmy, która dostarczy i zamontuje blokady alkoholowe na pewno w kolejnych 555 autobusach. Urządzenia trafią do pojazdów, które garażują na wszystkich zajezdniach MZA. Najwięcej blokad zostanie zamontowanych w autobusach z zajezdni na Woronicza. Mają one zostać zamontowane w 310 pojazdach z R-1.

Założono, że zwycięzca przetargu będzie miał 24 tygodnie od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. Stołeczny przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia zamówienia. Prawo opcji zakłada możliwość dokupienia jeszcze 50 alcolocków. Jeśli MZA skorzysta z tego to wykonawca będzie miał trzy tygodnie od momentu uruchomienia opcji na wykonanie prac. Wszystkie urządzenia będą objęte dwuletnią gwarancją.

Jeśli chodzi o samo działanie blokad to kontrola trzeźwości kierującego będzie wymuszana po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dzięki rejestracji każdego "dmuchania", przewoźnik ma dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców, a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu.

17 kwietnia minął termin składania ofert. Na "alko-zakupy" największy miejski przewoźnik przygotował 3 000 000 PLN brutto. A to oznacza, że koszt pozyskania kompletu do jednego autobusy spółka przyjęła na poziomie nie większym niż 4 394,64 PLN netto. Dwie propozycje, które miesiąc temu otwarto zmieściły się w tych szacunkach.

Pierwszą i jednocześnie najtańszą przedstawiła firma Drager Safety Polska z Katowic. Jej propozycja opiewała na 2 314 183,50 PLN brutto. A to dało cenę 3 390 za blokadę do jednego autobusu. Droższą ofertę przedstawiły warszawskie Systemy Autobusowe. Ta propozycja opiewała na kwotę 2 655 508,50 PLN brutto. W tym przypadku koszt jednostkowy alcolocka wyniósł 3 890 PLN netto.

Wygrywają Systemy Autobusowe
Jedynym kryterium wyboru w przetargu była cena. W tej sytuacji wydawało się, że zwycięzcą będzie katowicka firma. Tak się jednak nie stało. Kilka dni temu MZA zdecydowało o wyborze oferty Systemów Autobusowych. Propozycja Drager Safety została odrzucona. Jako podstawę takiej decyzji stołeczny przewoźnik wskazał niespełnienie przez katowicką spółkę warunków udziału w postępowaniu.

Pozostaje w takim razie odczekać jeszcze kilka dni. Wtedy dowiemy się czy wybór MZA się uprawomocni i Systemy Autobusowe zabezpieczą kolejne autobusy swoimi blokadami. Jeśli tak się stanie będzie to kolejna ważna realizacja w historii warszawskiej firmy, która ma w swojej ofercie jeszcze m.in. systemy detekcji i gaszenia pożaru w autobusach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
kierowca
MZA Warszawa
Systemy Autobusowe
Drager Safety Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....