TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Świętokrzyskie z pierwszą bezpłatną linią autokarową
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.08.2020 13:00:51
Świętokrzyskie z pierwszą bezpłatną linią autokarową; fot. UMWŚ

Bezpłatne połączenie autobusowe z Kielc na Św. Krzyż zostało wprowadzone od 15 sierpnia. Autobus turystyczny, oklejony zdjęciami z regionu będzie kursował weekendowo do 27 września.

-"Korzyści z wprowadzenia bezpłatnej linii autobusowej na trasie Kielce - Święty Krzyż to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie i liczne postulaty turystów, mieszkańców i przedsiębiorców" – podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski.

Pierwsza taka linia

Marszałek zwracał uwagę, że jest to pierwsze, bezpośrednie połączenie między najpopularniejszymi miejscami turystycznymi regionu świętokrzyskiego, a stolicą województwa.

-"Zamierzaliśmy tę linię uruchomić wiosną, tuż przed inauguracją sezonu turystycznego, ale niestety sytuacja związana z pandemią pokrzyżowała nam plany. Obecnie, stosując się do wszystkich obostrzeń, chcemy tą linią zachęcić mieszkańców oraz turystów do tego, żeby wędrowali na Święty Krzyż i zwiedzali atrakcje turystyczne naszego regionu" – powiedział.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce – Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartym przez Regionalną Organizację Turystyczną z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

-"Uruchamiając to połączenie, rozwiązujemy problem braku komunikacji między Świętą Katarzyną i Świętym Krzyżem – miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów goszczących w tej części naszego regionu. Umożliwiamy wszystkim zainteresowanym zwiedzanie atrakcji okolic Łysogór, a także skorzystanie z oferty działających na tym terenie lokalnych przedsiębiorców" - powiedział Marcin Piętak, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego.

Autokar z MPK

Autobus turystyczny MAN Lion`s Coach wyposażony jest w klimatyzację oraz dwa ekrany, na których podczas jazdy wyświetlane będą filmy promujące region.

Połączenie jest dostępne w każdy weekend (sobota i niedziela) 3 razy dziennie aż do końca września 2020 r.

Pierwszy kurs: godz. 6.30 z Kielc (Dworzec PKP)/ 8.40 ze Św. Krzyża; drugi kurs: godz. 10.00 z Kielc (Kadzielnia, parking dla autokarów) / 12.45 ze Św. Krzyża; trzeci kurs: godz. 14.30 z Kielc (Dworzec PKP) / 18.00 ze Św. Krzyża.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów dostępny jest na stronie www.swietokrzyskie.travel.

Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
turystyka
Świętokrzyskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....