TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Starachowice ogłoszą przetarg na 25 autobusów CNG [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2020 09:00:58
Starachowice ogłoszą przetarg na 25 autobusów CNG [FILM]

Starachowice pozyskały ponad 40 mln zł na realizację projektu "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego - etap II".

-"Jest to projekt, który naprawdę zmieni Starachowice na lepsze – zapowiada prezydent Marek Materek - Będziemy pierwszym miastem w województwie świętokrzyskim z tak nowoczesnym i ekologicznym taborem w komunikacji publicznej.

Starachowice zamierzają ogłosić wspólny przetarg na zakup nowych autobusów CNG, czyli połączą oba unijne projekty w jednym zamówieniu. Z pierwszego przewidziano zakup 10 autobusów, a z drugiego 15 - razem daje to już pokaźną liczbę 25 sztuk.

-"Przetarg na nowe autobusy ogłosimy łącznie z obydwu programów w połowie tego roku. Liczymy, że do końca 2021 roku będziemy mieli wszystkie autobusy jeżdżące na terenie miasta nowe, ekologiczne, łącznie 25 sztuk - potwreirdza Marek Materek.

W celu obsługi zakupionego taboru na terenie istniejącej bazy Zakładu Energii Cieplnej powstanie także stacja tankowania CNG.

Dwa etapy

Przypomnijmy, że jeszcze trwa realizacja I części projektu pn. Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego, na którą miasto pozyskało ponad 27 mln zł.

Teraz Starachowice uzyskały dofinansowanie na II część projektu i kolejne działania.

-"W przypadku projektu, nazwanego umownie "niska emisja 1", mieliśmy zaplanowany zakup 10 autobusów niskoemisyjnych, przebudowę Centrum Komunikacyjnego Starachowice Dolne oraz przebudowę Centrum Komunikacyjnego Starachowice Wschodnie, budowę ulicy Nowej Moniuszki, budowę przedłużenia ulicy Batalionów Chłopskich, budowę Pasażu Staffa, wymianę wiat przystankowych – wylicza prezydent Marek Materek - Część z tych projektów została zrealizowana, ale wstępnie założyliśmy w tych projektach pieniądze własne gminy, czyli bez refundacji. Aby uzyskać refundację, trzeba było dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego wszystkie dokumentacje techniczne z prawomocnymi pozwoleniami na budowę. Tymczasem przez ponad rok byliśmy wstrzymywani przez Polskie Koleje Państwowe z przygotowaniem dokumentacji dotyczącej zagospodarowania dworca wschodniego i zachodniego. W przypadku dworca w Starachowicach Zachodnich 3/4 pracy mamy wykonane, jest pozwolenie na budowę, w najbliższych miesiącach uzyskamy także pozwolenie na resztę terenu. W ciągu najbliższych 3 miesięcy spłynie do nas dokumentacja z pozwoleniem na budowę dla Starachowic Wschodnich to dopiero umożliwi nam uzyskanie refundacji z RPO."

Etap II

Na realizację drugiego projektu Starachowice pozyskały ponad 41 mln złotych dotacji. Projekt zakłada:

  • zakup 15 nowych autobusów na gaz, budowę stacji ładowania CNG,

  • przebudowę trzech ulic w mieście są to ulice: Konstytucji 3- go Maja, Parkowej i ul. Partyzantów na odcinku od ul. Konstytucji 3- go Maja do ul. Oświatowej,

  • budowę 12 km ścieżek rowerowych,

  • budowę ronda u zbiegu ulic Moniuszki, Nowowiejskiej i 6 – go Września,

  • montaż 20 wiat przystankowych,

  • budowę energooszczędnego oświetlenia przy ulicach Konstytucji 3 – go Maja i Parkowej,

  • zakup systemu roweru miejskiego.

-"Przedsięwzięcia będą realizowane od roku 2020, zaczniemy od infrastruktury drogowej, a w latach kolejnych czyli 2021-2022 będziemy realizowali budowę ścieżek rowerowych i kolejne przedsięwzięcia – zapowiada Marek Materek. -

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego uważa, że dzięki planowanym inwestycjom w Starachowicach, powstanie spójny system komunikacyjny

"Cieszę, się że Starachowice podejmą się tego zadania. Realizacja tego projektu zdecydowanie poprawi jakość życia mieszkańców. Inwestycje wpisują się także w nowe priorytety naszego województwa jak chociażby promocje ekologicznego transportu miejskiego – powiedział PAP Andrzej Bętkowski.

Zobaczcie to na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
przetarg
CNG
MZK Starachowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....