TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Starachowice bliżej 10. nowych autobusów i dworca [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.11.2017 16:08:52 2 komentarze
Starachowice bliżej 10. nowych autobusów i dworca [FILM]

Aby starachowicka gmina mogła aplikować o środki unijne na komunikacyjny projekt o wartości 34 mln zł, trzeba połączyć starachowicki Miejski Zakład Komunikacyjny z Zakładem Energetyki Cieplnej w jedną jednostkę.

24 listopada 2017 r. starachowiccy radni wydali na to zgodę. Faky ten tak skomentował prezydent Starachowic Marek Materek: -"Dziękuję Wszystkim 16 radnym Rady Miejskiej głosującym Za podjęciem uchwały. Dziękuję za odpowiedzialną i dobrą dla Miasta decyzję. Przed nami historyczny projekt dla Gminy. To ostatnie rozdanie funduszy europejskich w takim wydaniu i wyjątkowa szansa dla Starachowic" - napisał prezydent miasta na Facebooku.

O co toczy się gra? Dworzec autobusowy w Starachowicach Zachodnich, który dziś nie stanowi reprezentacyjnej wizytówki miasta, ma szanse na diametralną przebudowę. Na utworzenie kompleksowego i profesjonalnego Centrum Przesiadkowego – Starachowice Zachodnie zaplanowano kwotę ok. 6 mln. zł. w ramach projektu "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego". Ogólna wartość projektu szacowana jest na kwotę 34 mln zł, w tym wysokość dotacji to 26,6 mln zł.

-"Projekt chcemy złożyć do Regionalnego Programu Operacyjnego jeszcze w roku 2017. Środki pozyskane przeznaczone zostaną m.in. na utworzenie kompleksowego i profesjonalnego Centrum Przesiadkowego – Starachowice Zachodnie. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W tym miejscu planujemy wykonanie parkingu poziomowego Park&Rid z pomieszczeniami usługowymi z monitoringiem, parkingu dla rowerów Bike&Ride z monitoringiem, budowę kładki pieszo-rowerowej łączącej Centrum Przesiadkowe z rewitalizowaną częścią miasta w kierunku zalewu Pasternik, przebudowę placu dworcowego oraz stanowisk dla autobusów i busów, montaż elektronicznych tablic informacji pasażerskiej, uporządkowanie terenu, montaż małej architektury oraz modernizację oświetlenia placu dworcowego.

10 nowych autobusów

- Jest to prestiżowy projekt i ważne jest to, abyśmy w kolejnych latach mogli go zrealizować - mówi rMarek Materek - Dotyczy on także inwestycji zaplanowanych w innych częściach miasta tj. budowy Nowej Moniuszki, Pasażu Staffa. Wymiany wiat przystankowych w mieście, zakupu 10 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych typu Euro 6 dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Dodatkowym atutem jest to, że jako tzw. wkład własny do projektu, który jest niezbędny Gmina może zaliczyć wydatki już poniesione na inwestycje tj; na budowę łącznika Batalionów Chłopskich i ul. Iglastej a także na wykonanie dokumentacji przebudowy ul. Nowej Moniuszki.

Aby jednak Starachowice mogły dostać na inwestycje za ponad 33 mln. zł dofinansowanie w wysokości blisko 27 mln. zł. konieczne jest połączenie zakładu komunikacyjnego z drugą gminną spółką tj. Zakładem Energetyki Cieplnej.

- Dla projektu, który będziemy składali ma to ogromne znaczenie ponieważ MZK, w myśl przepisów unijnych, jest przedsiębiorstwem w trudnej sytuacji ekonomicznej, które samodzielnie nie ma szans na otrzymanie wymienionego dofinansowania. - mówi prezydent - Dlatego bez połączenia MZK i ZEC-u nie będziemy mogli złożyć projektu. Co jest istotne środki własne na ten projekt Gmina zabezpieczyła i one w tym roku już zostały w większości wydatkowane na inwestycje. Budowa wymienionego łącznika ulic Batalionów Chłopskich i Iglastej to ponad 3 mln. zł, Pasaż Staffa to kolejne ok. 2 mln. zł, wymiana wiat przystankowych to kolejnych kilkaset złotych. Wykonanie dokumentacji dla nowego odcinka ul. Moniuszki to coś, co już jest w fazie realizacji i będzie gotowe w kwietniu 2018 r. Teraz na szali stawiamy 27 ml;n. zł., które Gmina może dostać. Przed nami decyzja, czy skorzystamy z tych środków i wykorzystamy je mądrze na inwestycje niezbędne dla naszego miasta? Czy zrezygnujemy z tych pieniędzy? To pytanie będzie aktualne jeszcze przez dwa tygodnie. Podczas najbliższej sesji, tj. 24 listopada radni Rady Miejskiej będą obradować nad uchwałą intencyjną w tej sprawie. Radni, którzy mają wątpliwości, będą mieli czas na poznanie szczegółów dotyczących połączenia dwóch spółek, oraz samego projektu, który przygotowaliśmy po to, aby mogli się przekonać, że decyzja, którą podejmą będzie słuszną dla miasta i dla naszych mieszkańców.

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne w tej sprawie odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w Starachowickim Centrum Kultury w Sali Klubowej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MZK Starachowice
dworzec
  • Okl – 26.11.2017

    Chyba naturalne ze powinni kupić MANy

  • St-cee – 26.11.2017

    Wątpie, gdyż w ostatnich przetargach MAN wcale nie dał atrakcyjnej ceny. A wydaję mi sie ze MZK Starachowice powinny być dla zakładu MAN jakimś priorytetem ponieważ to właśnie w St-ce produkuje sie ich autobusy, ale jak bedzie się okaże.. też licze na MAN-a

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....