TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sposobem w wirusa: Nowe patenty Mercedesa i Setry.
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2020 11:00:41
Sposobem w wirusa: Nowe patenty Mercedesa i Setry.

Kierowcy autobusów stale wchodzą w bliski kontakt ze swoimi pasażerami. Aby zapobiec infekcjom kropelkowym, Daimler Buses opracował profesjonalne drzwi chroniące kierowcę wykonane ze szkła bezpiecznego i wysokiej jakości poliwęglanu.

Można je już zamówić do miejskich modeli Mercedes-Benz Citaro, a także do serii autobusów międzymiastowych Setra LE business.

Kolejny krok

Zdaniem Daimler Buses, kierowcy autokarów powinni też mieć możliwość korzystania z takiej samej ochrony, jak ich koledzy z transportu publicznego. Dlatego od września można teraz zamawiać drzwi ochronne również do aktualnej serii Mercedes-Benz Tourismo, a także do autobusów Setra ComfortClass 500 i Setra S 531 DT.

Dotyczy to nie tylko nowych pojazdów. Można to zamówić jako rozwiązanie modernizacyjne w starszych pojazdach – także dla Intouro.

Kolejna nowość to bezdotykowy dozownik środka dezynfekującego, który można zamontować na mechanizmach drzwi w autokarach Mercedes-Benz i Setra. Ta oferta jest dostępna od końca września.

Lepiej niż w biurze

Systemy klimatyzacji montowane standardowo w autokarach już teraz chronią przed ryzykiem infekcji, zapewniając szybką wymianę powietrza na pokładzie. Nowe funkcje obejmują standardowe, wysokowydajne filtry cząstek o działaniu przeciwwirusowym.

-"Dzięki najnowocześniejszym technologiom filtracyjnym i ponadprzeciętnemu współczynnikowi wymiany świeżego powietrza, nasze autokary turystyczne zawsze łączyły bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Między innymi zastosowanie antywirusowych warstw funkcjonalnych pozwoliło nam po raz kolejny znacząco poprawić środki ochrony higienicznej – oczywiście pod warunkiem, że przestrzegane są zasady społecznego dystansu i zakrywania ust i nosa"- mówi Gustav Tuschen, szef działu rozwoju produktu w Daimler Buses.

W pełni automatyczna klimatyzacja nieustannie zmienia powietrze wewnątrz pojazdu. Przy typowych temperaturach zewnętrznych od 8 do 26 stopni Celsjusza, układ klimatyzacji wykorzystuje maksymalny poziom świeżego powietrza (od 80 do 100 procent), dlatego co dwie minuty następuje ciągła i całkowita zmiana powietrza wewnątrz pojazdu. Zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach systemy klimatyzacji działają w trybie powietrza mieszanego. Tutaj odnowa świeżego powietrza we wnętrzu następuje co cztery minuty. Dla porównania: w pomieszczeniach mieszkalnych wymiana powietrza jest zalecana co najmniej co dwie godziny, a w biurach - co najmniej co godzinę.

Daimler Buses idzie nawet o krok dalej: w autobusach Mercedes-Benz Tourismo, Setra ComfortClass 500, TopClass 500 i S 531 DT na specjalne życzenie można zwiększyć maksymalny poziom świeżego powietrza w układach klimatyzacji aż o 33 lub 40 procent poprzez dodatkowe rozszerzenie zakresu temperatury zewnętrznej.

Klimatyczna nowość

Ponadto do autokarów marki Setra i Mercedes-Benz Daimler wprowadza nowe filtry powietrza. Są one wielowarstwowe, progresywnie, wysokowydajne i mają dodatkowo antywirusową warstwę. Filtry aktywne są stosowane w klimatyzacji dachowej, w filtrze recyrkulacji powietrza, a także w przednim nadmuchu powietrza.

W tym roku mają pojawić się jeszcze filtry aktywne do Mercedes-Benz Citaro.

Co ważne, pojazdy wyposażone w aktywny filtry są wyposażone w widoczną dla pasażerów naklejkę przy wejściu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
autokar
pasażer
kierowca
Mercess
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....