TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Specjalne świadczenie dla rodzin zmarłych kierowców. W USA
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.05.2020 17:00:52
Specjalne świadczenie dla rodzin zmarłych kierowców. W Nowym Jorku

Władze stanowe i lokalne Nowego Jorku wypłacą świadczenia rodzinom pracowników zmarłych na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem - oświadczył 25 maja gubernator Andrew Cuomo. .

Cuomo powiadomił o tym w amerykańskim Dniu Pamięci (Memorial Day) poświęconym żołnierzom, którzy złożyli najwyższą ofiarę podczas służby w Siłach Zbrojnych USA. Codzienna konferencja prasowa gubernatora poświęcona wirusowi miała tym razem miejsce na lotniskowcu USS Intrepid.

W swym wystąpieniu połączył on wspomnienia o bohaterstwie poległych w wojnach żołnierzy z ofiarami Covid-19. Uhonorował wszystkich minutą ciszy.

Śmierć na służbie

Rodziny pracowników służby zdrowia, ratownictwa medycznego, komunikacji miejskiej, policjantów i strażaków otrzymają świadczenia, które są zarezerwowane dla osób zmarłych na służbie.

"Zapewniam, że odwdzięczymy się im - i to nie tylko mówiąc +dziękuję+ i przez ładne reklamy telewizyjne. (…) Zapamiętamy ich i dziękujemy naszym dzisiejszym bohaterom" – powiedział Cuomo.

W stanie Nowy Jork świadczenia z tytułu śmierci dla rodzin pracowników publicznych, którzy umierają na służbie, obejmują m.in. pokrycie części kosztów pogrzebu, wypłacanie do 66 proc. wynagrodzenia małżonkowi do czasu zawarcia ponownego małżeństwa lub dzieciom. Gubernator wyjaśnił, że pieniądze będą pochodzić z stanowych lub lokalnych funduszy emerytalnych.

Zwrócił się również do rządu federalnego o dotacje na wypłatę dodatku za ryzykowną pracę dla tych, którzy mieli kluczowe znaczenie dla stanu i gmin w trakcie wybuchu pandemii.

Aktualna sytuacja

Przypomniał, że wobec łączących się z Covid-19 zagrożeń większość ludzi wezwano do pozostania w domach. Jednocześnie, aby chronić ich zdrowie i zapewnić bezpieczeństwo, wystosowano do niezbędnych dla funkcjonowania stanu pracowników apel o stawienie się w pracy.

W trakcie briefingu przy nabrzeżu rzeki Hudson na lotniskowcu, który jest częścią Intrepid Sea-Air-Space Museum, Cuomo zapewniał: -"Robimy postępy tutaj w Nowym Jorku"

W minionym tygodniu nastąpił w stanie gwałtowny spadek zgonów w zestawieniu z sytuacją z połowy kwietnia, kiedy liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 sięgała 800 dziennie.

Co do reaktywowania gospodarki gubernator przyznał, że zwiększenie aktywności może, ale nie musi doprowadzić do wzrostu wskaźnika infekcji. Uzależnił to od zachowania ostrożności, przede wszystkim noszenia maseczek i przestrzegania zasad dystansu społecznego.

"Można reaktywować (gospodarkę), można wzmóc aktywność bez wzrostu rozprzestrzeniania się wirusa" – zapewnił gubernator. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
USA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....