TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SOR dostarczy elektrobusy do Polkowic
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.08.2017 09:41:12 2 komentarze
SOR dostarczy elektrobusy do Polkowic

4 sierpnia polkowickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej zaakceptowało jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na dzierżawę z opcją wykupu dwóch elektrobusów klasy MAXI. Do Polkowic przyjadą e-busy SOR EBN11.

Przypomnijmy, że PGMiKM interesowały (ze względu na istniejącą infrastrukturę drogową) wyłącznie elektryczne pojazdy klasy MAXi. Oczekiwano konstrukcji z nadwoziami o długości od 11 do 12,5 m, szerokości od 2,5 m do 2,55 m i wysokości do 3,4 m. Spółka zakłada, że elektrobusy umożliwią podróż przynajmniej 70 pasażerom, w tym minimum 20 na miejscach siedzących. Pojazd ma także mieć wyznaczone miejsce do przewozu wózka inwalidzkiego lub dziecięcego. Wymagany układ drzwi to 0-2-2, 2-2-0, 2-0-2, 1-2-2, 2-2-1, 2-1-2 lub 2-2-2. Warto przy tym podkreślić, że pierwsze wejście ma mieć prześwit nie mniejszy niż 650 mm, natomiast drugie minimum 1200 mm.

W zakresie układu napędowego polkowicka spółka wymagała:

 • silnika trakcyjnego o mocy minimum 120 kW, minimalny moment obrotowy 550 Nm 
 • zużycie energii elektrycznej maksymalnie 1,2 kWh/km 
 • baterie o minimalnej pojemność 170 kWh

Tak wyposażony autobus ma rozwijać prędkość maksymalną do 80 km/h, a jego zasięg na jednym naładowaniu to przynajmniej 160 km (przy zachowaniu jeszcze 15% w zasobniku energii) w warunkach testu SORT2. W zakresie ładowania pojazdów, przedsiębiorstwo chce klasycznego systemu plug-in ze standardowej sieci o natężeniu maksymalnie 63 A, gdzie czas pełnego ładowania to 6,5 godziny. Ładowarka ma być zabudowana na autobusie.

Do 27 lipca przewoźnik czekał na oferty. Na sfinansowanie rocznej dzierżawy i ewentualnego wykupu miał zarezerwowane 4,1 mln PLN brutto (nieco ponad 3,33 mln PLN netto). W postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Przedstawił ją SOR. PGMiKM potrzebowało kilka dni na przeanalizowanie oferty. 4 sierpnia podjęto decyzję o jej zaakceptowaniu.

Propozycja czeskiego producenta opiewa na 3,399 mln PLN netto. PGMiKM zaoferowano elektrobusy typu EBN11. W świetle cenowej kalkulacji dla Polkowic cena jednostkowa za dzierżawę z wykupem wynosi 1699 500 PLN netto. SOR zaoferował ponadto przyspieszenie dostawy do 20 tygodni od podpisania umowy. A więc niewykluczone, że pierwsze elektrobusy w Polkowicach pojawią się jeszcze w tym roku.

Obecnie flota PGMiKM to 10 autobusów. Najliczniej reprezentowaną marką w taborze przewoźnika jest SOR. Po Polkowicach jeżdżą obecnie cztery autobusy tego producenta. Po sfinalizowaniu dostawy elektrobusów EBN11 co drugi autobus na polkowickich ulicach będzie pochodził z fabryki w Libchavy.

Nie sposób nie wspomnieć o dobrej passie firmy SOR na polskim rynku. Pod koniec roku producent przekaże konsorcjum firm PPUH Kłosok i A21 nowe autobusy typu NB12. Zostaną one skierowane do obsługi komunikacji w Bielawie i okolicznych gminach.SOR jest także blisko zwycięstwa w dwóch przetargach prowadzonych aktualnie przez KM Głogów. W ramach pierwszego czeski producent może zdobyć zamówienie na dwa NB12, a w drugim w grę wchodzi sześć sztuk. Nie można także zapomnieć o niedawnej dostawie dla wrocławskiego Sevibusa, który pozyskał trzy pojazdy typu BN12 i dwa BN9,5. Jest także wielce prawdopodobne, że SOR dostarczy także autobusy dla operatora, który zostanie zwycięzcą przetargu na obsługę linii łączących Wrocław z gminą Długołęka. A to daje potencjalne zlecenia na dostawy nawet 60 autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PGMiKM Polkowice
SOR
przetarg
tabor
elektrobusy
dzierżawa
 • DonLuk – 09.08.2017

  Piękne...

 • sorrry – 10.08.2017

  Dawno są już wyprodukowane w fabryce czeskiej, także.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....