TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solarisem po tarnowskim Rynku
- Opublikowano: 31.07.2015 11:48:20 1 komentarz
Autobusowy test na tarnowskim rynku

Tarnów planuje uruchomić nową linię, którą można byłoby dojechać z dworca na Rynek. Wczoraj proponowaną trasę pokonały pierwsze autobusy klasy MINI i MIDI.

Tarnowianie nie kryli zaskoczenia. W teście udział wzięli dziennikarze lokalnych mediów. Inicjatorem spotkania był prezydent Roman Ciepiela, a podróż odbywała się specjalnie przystosowanym autobusem. ? ?Tak naprawdę przetestujemy nie same autobusy, tylko wpływ tego ruchu na przestrzeń miejską? ? mówił prezydent w czasie jazdy testowej. Trasa prowadziła między innymi przez Wałową, Krakowską i Rynek. Taka forma komunikacji ma pomóc między innymi osobom niepełnosprawnym w sprawnym i wygodnym poruszaniu się po centrum Tarnowa. Jest to także odpowiedź na słabnące zainteresowanie śródmieściem i próba ożywienia starówki. Działanie te są między innymi wynikiem spotkania z przedsiębiorcami, które miało miejsce na początku tego roku.

Podczas jazdy testowej sprawdzono różne rodzaje autobusów na różnych trasach przejazdu. Rolę "rynkowych" testerów pełniły: Solaris Urbino 8,6 LF (należący do KM Głogów), Kapena Daily Urby oraz Mercedes-Benz Cito (te dwa ostatnie w barwach MPK Tarnów. ? ?Planujemy kupić co najmniej pięć mikro autobusów, które mogłyby wjechać do centrum miasta? ? zdradza prezydent. - ?Nową linię pokonywać będą mogły jedynie małe pojazdy. Mamy takie na stanie, jednak mają one już swoje lata i dlatego testujemy autobusy innej marki, które moglibyśmy dokupić? - podkreśla Jerzy Wiatr, prezes tarnowskiego MPK.

Pierwszy tester to Urbino 8,6 LF ? pierwszy od dłuższego czasu pojazd marki Solaris testowany w sieci MPK Tarnów, który na potrzeby testu wypożyczony został z KM Głogów. -?Sprawdzany Solaris ma osiem metrów długości i może pomieścić 50 pasażerów. Jest lekki, więc nie szkodziłby nawierzchniom na ul. Wałowej czy Rynku. - Na Wałowej jest wytrzymała podbudowa i nie widać na niej większych uszczerbków. Po za tym tą ulicą jeżdżą już samochody dostawcze. Natomiast płyta Rynku będzie w przyszłym roku przebudowywana i dostosowana do większych obciążeń? ? dodaje Roman Ciepiela.

Osoby napotkane po drodze pomysł przyjmowały ze zdziwieniem, ale i uśmiechem na twarzy. Zapytani o opinię w większości ideę uznały za udaną. Po przetestowaniu i zweryfikowaniu możliwości tras przejazdu zostaną uruchomione konsultacje społeczne. Jeżeli debata publiczna wypadnie pozytywnie, a pomysł zostanie zaakceptowany przez mieszkańców, władze miasta podejmą decyzję o uruchomieniu linii autobusowej w ścisłym centrum miasta. Przewidywany termin realizacji wszystkich etapów to przyszły rok.

Na koniec dodajmy, że nowa linia autobusowa to nawiązanie do kursującego przed wojną po Tarnowie tramwaju. Kursował on niemal tą samą trasą, którą mają jeździć teraz mini-autobusy. Problem w tym, że ulica Wałowa pełni dzisiaj rolę deptaku i została wyłączona z regularnego ruchu pojazdów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
  • Pablo – 31.07.2015

    no to kiedy Solarisy w Tarnowie?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....