TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris zdobywa Siedlce. Pięcioma Urbino 10,5
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.01.2020 13:00:21
Solaris zdobywa Siedlce. Pięcioma Urbino 10,5; fot. UM Siedlce

W styczniu pięć nowych autobusów Solaris Urbino 10,5 trafiło do taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach.

MPK Siedlce sprawiło mieszkańcom niezły noworoczny prezent w postaci pięciu nowych autobusów marki Solaris. Uroczyste przekazanie odbyło się 2 stycznia 2020 roku, a już następnego dnia pojazdy wyruszyły na ulice Siedlec.

-"Nowe autobusy od razu ruszają do pracy – powiedział prezes zarządu MPK Siedlce, Jacek Dmowski. - Pojazdy zastąpią najstarsze pojazdy z 1998 roku z przebiegami grubo ponad milion kilometrów. Koszt jednego autobusu to ponad milion złotych brutto – dodał.

O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Siedlecki timing

Pięć nowych autobusów Solaris Urbino 10,5 zastąpi wraz z początkiem roku najbardziej wyeksploatowaną część floty MPK Siedlce. Decyzja o koniecznym zakupie zapadła wczesną wiosną 2019 roku. Ogłoszono przetarg, który w czerwcowym rozstrzygnięciu wygrała firma Solaris Bus & Coach S.A.

26 czerwca 2019 roku podpisano umowę opiewającą na kwotę 5 221 350,00 zł brutto a dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów miała miejsce 20 grudnia.

Do końca roku prowadzone były prace nad przystosowaniem ich do warunków miejskiego przewoźnika. Pojazdy z logo jamnika przeszły procedurę programowania autokomputerów, wgrywania rozkładów jazdy i taryf biletowych, oklejenia emblematami i danymi identyfikacyjnymi przewoźnika. Nowe pojazdy przed wyjazdem na drogę otrzymały numery taborowe od 104 do 108 a po raz pierwszy można było je zobaczyć na naszych ulicach już 3 stycznia 2020r.

Siedlecki standard

Marka Solaris jest nową marką we flocie siedleckiego MPK i tym bardziej z większą uwagą nacisk kładziony był na jak najlepsze poznanie tych pojazdów zarówno pod względem technicznym jak i eksploatacyjnym. Najnowsze autobusy wyposażone są m.in. w silniki Cummins ISB6.7E6 280B Euro 6 o pojemności 6700cm3 i mocy 204kW, współpracujące z automatami ZF 6 AP 1200 B EcoLife.

Pojemność pasażerska to 81 miejsc, w tym 21 miejsc siedzących. Pojazdy posiadają m.in. dwufunkcyjne kasowniki (na bilety papierowe i karty magnetyczne w jednym), a także system monitoringu, zapowiedzi głosowych, tablice informacyjne zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w technologii energooszczędnej LED, ładowarki smartfonów poprzez gniazdo USB. Dodatkowym akcentem jest wyposażenie pojazdów w system klimatyzacji całopojazdowej.

Zakup autobusów sfinansowano zarówno ze środków WFOSiGW w Warszawie z programu OA1 - "Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza zmniejszenie zużycia energii cieplnej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii", jak i ze środków własnych przedsiębiorstwa.

Szkolne przewozy

Przypomnijmy na koniec, że od 1 stycznia do końca roku kalendarzowego siedleccy uczniowie jeżdżą komunikacją miejską za darmo.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać także zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne wraz z opiekunami w ramach realizacji zajęć odbywających się poza siedzibą placówki.

-"Zależy mi na tym, by pod szkoły nie musiało podjeżdżać 500 samochodów dziennie. Można się umawiać w gronie znajomych, by np. jedna osoba odwoziła dzieci z danego bloku do szkoły właśnie komunikacją miejską. – powiedział prezydent Siedlec Andrzej Sitnik podczas prezentacji nowych autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Sieradz
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....