TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umowami w Iławie. 9 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.07.2019 15:00:41
Solaris z umowami w Iławie. 9 autobusów

Iława kupi od Solarisa łącznie dziewięć nowych autobusów. To efekt dwóch umów, które 15 lipca miasto podpisało z producentem z Bolechowa. Wszystkie zostaną dostarczone najpóźniej za rok, do końca sierpnia 2020 r.

Przypomnijmy, że Iława przetarg na nowe autobusy ogłosiła w pierwszych dniach kwietnia. Pisaliśmy o tym tutaj. Postępowanie zostało podzielone na dwa zadania. W pierwszym miały zostać wybrane konstrukcje klasy MIDI. Chodziło o dostawę siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 10,4 do 11,00 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższych niż 3,10 m wraz z klimatyzacją.

W drugiej części miasto szukało dostawcy dwóch nowych autobusów klasy MAXI. W tym wypadku chodziło o jednoczłonowe, niskopodłogowe pojazdy o długości całkowitej 11,5 - 12 m, szerokości 2,5 - do 2,55 m, wysokości do 3,10 m wraz z klimatyzacją. Autobusy będą wyposażone w napęd hybrydowy, najlepiej ze sterowaniem szeregowym.

Dostawy wszystkich autobusów dla Iławy mają się zakończyć najpóźniej do końca sierpnia 2020 r. Miasto wymagało, aby każdy był objęty przynajmniej trzyletnią gwarancją całopojazdową.

Ostatecznie miasto wybierało pomiędzy dwoma producentami. O zlecenie na "dziesiątki" walczyli Solaris i Autosan. Z kolei w zadaniu "hybrydowym" tylko producent "jamników" zdecydował się na przedstawienie oferty. Ostatecznie pod koniec czerwca urzędnicy za najlepsze uznali oferty Solarisa.

15 lipca miasto podpisało umowę z producentem z Bolechowa. Kontrakt na dostawę siedmiu Nowych Urbino 10,5 opiewa na 7 617 267 PLN brutto. To daje cenę jednostkową w wysokości 884 700 PLN netto. Z kolei dwa hybrydowe nU12 będą kosztować miasto 3 773 542 PLN brutto. A da cenę za jednego spalinowo-elektrycznego "jamnika" w wysokości 1 517 700 PLN netto.

Zakup jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z warmińsko-mazurskiego RPO. Dzięki jego realizacji. Tabor iławskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej ulegnie sporemu odmłodzeniu. Przewoźnik eksploatuje obecnie 14 autobusów, z czego większość stanowią pojazdy już nieistniejącego Solbusa. Najnowszym nabytkiem jest Autosan SanCity 10LF, który do Iławy przyjechał w ubiegłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Iława
UM
ZKM Iława
Solaris
hybryda
 • Tomek Laskowski – 26.07.2019

  No Iława ma "swoje barwy warszawskie". Ale malowanie na Autosanie im nie wyszło.

 • Kamil Nowakowski – 26.07.2019

  Malowanie Warszawsko/Wrocławsko/Świdnicko/Grudziącko i itd 🤣

 • Michał Paweł Łukasz – 29.07.2019

  Standardowo :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....