TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Nowym Sączu. 6 autobusów na CNG! [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.03.2020 17:00:23
fot. UM Nowy Sącz

Jeszcze w tym roku na nowosądeckich ulicach pojawią się nowoczesne autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym – CNG. Dziś, 5 marca w budynku nowego Dworca MPK, została podpisana umowa na dostawę 6 autobusów marki Solaris. Prezydent Ludomir Handzel podkreślił, że nowe autobusy to wiele korzyści zarówno dla pasażerów, jak i środowiska.

"Bardzo radosny dzień dla wszystkich pracowników MPK oraz osób korzystających z usług tej spółki" – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – "Nowe autobusy to udogodnienie dla pasażerów również tych niepełnosprawnych, ale też ochrona środowiska. To kolejny krok do walki o czyste powietrze w Nowym Sączu. "

Podpisy na umowach złożyli prezes MPK Jerzy Leszczyński, wiceprezes MPK Tomasz Wesołowski oraz Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego w Solaris Bus & Coach S.A Rafał Zajas.

"W trakcie tworzenia specyfikacji do tego przetargu braliśmy pod uwagę nie tylko cenę, ale także zużycie paliwa i koszty eksploatacji. Ważnym była też wysokość pojazdu, ponieważ droga z bazy do Dworca MPK przebiega pod wiaduktem na ulicy Zielonej" – mówił prezes MPK Jerzy Leszczyński.

"Po wielu latach prób udało nam się w końcu wygrać przetarg na dostawę nowych autobusów do Nowego Sącza" – powiedział Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego w Solaris Bus & Coach S.A Rafał Zajas. – "Nasze autobusy cechuje niska wysokość co pozwala na wpasowanie się w infrastrukturę miejską. Nasze autobusy posiadają dużo przestrzeni dla pasażerów oraz drugie i trzecie drzwi autobusu są otwierane na zewnątrz. Dopełnimy wszelkich starań by te pojazdy dotarły do Nowego Sącza na przełomie sierpnia i września tego roku."

Podpisany dziś kontrakt opiewa na 8 974 080 PLN brutto. To z kolei daje cenę za gazowego Urbino 12 wysokości 1 216 000 PLN netto. W pakiecie jest trzyletnia gwarancja całopojazdowa.

Nowosądeckie nU12 CNG będą posiadać klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. Moc agregatu ma być nie mniejsza niż 25 kW. Naturalna wentylacja będzie zapewniona przez wywietrzniki dachowe oraz okna przesuwne. Te drugie mają się znaleźć przynajmniej na 60% szyb bocznych. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu.

Czas na elektronikę. MPK oczekuje od Solarisa zamontowania trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych. W środku znajdzie się monitor LCD o przekątnej min. 21". Do tego oczywiście autobusy muszą posiadać GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całością ma sterować autokomputer, który będzie kompatybilny z nowosądeckim ITS.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Nowy Sącz
Solaris
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....