TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Łomiankach. 2 x Nowy Urbino 12
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.03.2020 15:00:19
fot. Patryk Lis, phototrans.pl

Komunikacja Miejska w Łomiankach wzbogaci się o kolejne Solarisy. Kilka dni temu, 26 marca spółka podpisała z producentem z Bolechowa umowę na dostawę dwóch autobusów Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. Dostawa spodziewana jest po wakacjach.

Komunikacja Miejska w Łomiankach jest w trakcie kolejnych zakupów. Plan na ten rok zakłada pozyskanie dwóch fabrycznie nowych spalinowych autobusów klasy MAXI. Dwie nowe "dwunastki" mają zostać przekazane KM w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy, jednak nie później niż do 28 września.

Przypomnijmy, że przewoźnika interesują w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 - 12,2 m, szerokości 2,4 - 2,5 m. Każdy musi umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 24 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1150 mm.

Ponadto pojazdy muszą być napędzane silnikami diesla o mocy min. 190 kW i pojemności skokowej max 11 l. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 6. Ma ona być zblokowana automatyczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów, wobec której spółka nie ma jakichś szczególnych wymagań.

Standard ZTM
Zadbano o komfortowe warunki pracy dla kierowców. Przewoźnik wymaga, aby autobusy posiadały wydzielone i w pełni odseparowane od przestrzeni pasażerskiej kabiny dla kierujących. Mają one być zabudowane na pełnej szerokości autobusu (z dwoma niezależnymi wyjściami).

Wentylację przestrzeni pasażerskiej ma zapewniać przynajmniej sześć okien przesuwnych oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy muszą posiadać klimatyzację opartą na agregacie o mocy chłodniczej min. 24 kW. Nie zabraknie monitoringu, gniazd USB i automatu do sprzedaży biletów.

SIP ma być zgodny ze standardami warszawskiego ZTM. Na wyposażeniu mają się znaleźć cztery wyświetlacze zewnętrzne o wysokiej rozdzielczości, które mają świecić na biało. Idziemy do środka. Tutaj znajdą się trzy tablice LCD. Dwie o przekątnej 23" będą zamontowane pod sufitem. Z boku, przed drugimi drzwiami zainstalowany będzie monitor 38", czyli tzw. "e-korale". Do tego oczywiście nie zabraknie głosowych zapowiedzi oraz systemu GPS. Całością sterował autokomputer z dotykowym interfejsem.

Będą kolejne Solarisy
2 marca KM rozstrzygnęła przetarg na zakup dwóch nowych "dwunastek". Wybór padł na Solarisa, który choć nie był najtańszy w pokonanym polu pozostawił Autosana i SOR-a. Aututem producenta "jamników" było posiadanie homologacji na wytrzymałość konstrukcyjną nadwozia, a więc słynny Regulamin nr 66 EKG ONZ. Konkurenci nie mogli się wykazać takim dokumentem.

26 marca KM Łomianki podpisały umowę z Solarisem. Kontrakt opiewa na 2 546 100 PLN brutto. To z kolei dało 1 035 000 PLN netto za jednego Nowego Urbino 12. W pakiecie jest także trzyletnia gwarancja całopojazdowa.

To oznacza, że KM Łomianki po wakacjach wzbogacą się o dwa kolejne Nowe Urbino 12. Dołączą one do czterech eksploatowanych od ubiegłego roku. To dwa ex jastrzębskie autobusy spalinowe oraz tyle samo elektrobusów. Solaris z kolei potwierdza swój prym we flocie KM. Obecnie dwa na trzy autobusy u przewoźnika z Łomianek ma logo jamnika na masce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
KM Łomianki
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....